Naga MarketsStandard Chartered Plc i Commerzbank AG znalazły się pośród instytucji finansowych, które są celem inwestorów pozywających Steinhoff International Holdings NV o odzyskanie aż 12 mld euro, które rzekomo stracili z powodu nieprawidłowości księgowych w detalicznym gigancie.


Powództwo zostało wniesione w Johannesburgu i ma charakter pozwu zbiorowego obejmującego akcjonariuszy, którzy nabyli akcje Steinhoffa od 26 czerwca 2013 r. do 5 grudnia 2017 r., jak podała południowoafrykańska kancelaria prawna LHL w swoim oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Inne przedsiębiorstwa powiązane ze Steinhoff, w tym ABSA Bank, audytorzy Deloitte oraz Roedl & Partner, również zostali wymienieni jako współwinni. Docelowo klienci indywidualni ostrzą zęby również na byłego dyrektora generalnego Steinhoffa, Markusa Jooste.

W grudniu detalista z rynku meblowego Steinhoff spadł o ponad 90 procent, po tym jak powiedział, że nie jest w stanie opublikować swoich wyników finansowych i próbował ustalić skąd w bilansie finansowym znalazła się dziura o wielkości 6 miliardów EUR. W lipcu spółka otrzymała od wierzycieli wsparcie na restrukturyzację zadłużenia w wysokości 9,4 mld EUR. Biegli rewidenci w PricewaterhouseCoopers LLC badają sprawozdania finansowe i mają zamiar opublikować raport do końca roku.

Rzecznik Steinhoffa powiedział, że firma nie otrzymała żadnych dokumentów sądowych w tej sprawie. Rzecznik prasowy Commerzbanku powiedział, że kredytodawca nie komentuje bieżących ani potencjalnych relacji z klientami. Standard Chartered, Wiese oraz prawnicy Jooste i la Grange nie odpowiedzieli oficjalnie na najnowsze rewelacje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here