Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseRozprzestrzenianie się technologii blockchain od kont emerytalnych po świat sztuki podsyciło optymizm co do rewolucji „zdecentralizowanych finansów”. Nie wszyscy jednak kupują obecny kryptowaluty szał, jaki dzieje się na rynku. Widać to szczególnie wśród inwestorów chętnie kupujących obligacje korporacyjne, którzy nie ufają do końca w duże zyski podmiotów oferujących handel walutami. Niedawno Coinbase wyemitował obligacje korporacyjne o wartości 2 miliardów dolarów, z których niektóre od tego czasu straciły około 4,5%.

  • Inwestorzy zdają się być nadal ostrożni względem rynku kryptowalut
  • Widać to szczególnie w tendencji do skupowania obligacji
  • Podczas gdy wcześniej obligacje firm oferujących obrót kryptowalutami były gorącym towarem, teraz ta tendencja zanika
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Inwestorzy kupują obligacje dla stosunkowo bezpiecznych zwrotów

Podczas gdy na bezpośrednim rynku kryptowalut inwestorzy są w stanie dużo zaryzykować – co pokazuje nie tylko statystyka ale również sam wykres niektórych kryptowalut, to w przypadku inwestorów kupujących obligacje, sytuacja nie jest już tak oczywista. Tutaj nadal dystans do spółek dających możliwość handlu kryptowalutami jest duży, aż za duży.Jak się okazuje, niedawno giełda kryptowalut, która debiutowała kilka miesięcy temu na parkiecie Nasdaq – Coinbase wyemitowała obligacje korporacyjne o wartości 2 miliardów dolarów, z których niektóre od tego czasu straciły około 4,5%. Co prawda rozprzestrzenianie się technologii blockchain od kont emerytalnych po świat sztuki podsyciło optymizm co do rewolucji „zdecentralizowanych finansów„, jednak inwestorzy pozostają jednak obojętni na dług emitowany przez ewangelistów kryptowalut.

wykres Kurs akcji Coinbase D1 08.10.2021
Kurs akcji Coinbase D1 08.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według ostatnich liczb, inwestorzy kupują obligacje dla stosunkowo bezpiecznych, ale stabilnych zwrotów – odwrotnie niż w przypadku kryptowalut, które podlegają gigantycznym mnie raz wzrostom i równie ekstremalnym spadkom. Spółka Coinbase spróbowała swoich sił wypuszczając swoją serię obligacji, w celu zmniejszenia własnego ryzyka, co jednak nie do końca przyniosło oczekiwany rezultat.

W tym wypadku inwestorzy obligacji są narażeni na straty, ich potencjalne zyski są ograniczone – a akcjonariusze nie mają gwarancji zwrotu swoich inwestycji ale ich zyski mogą rosnąć w nieskończoność. Oczywiście tak długo, jak zyski i wyceny będą rosły.

Warto dodać, że Coinbase jest drugim emitentem obligacji związanych z kryptowalutami na rynku amerykańskim. MicroStrategy Inc, producent oprogramowania, który zamienia się w inwestora w aktywa cyfrowe, sprzedał w czerwcu obligacje o wartości 500 milionów dolarów, aby sfinansować zakup Bitcoina. Coinbase, broker i giełda kryptowalut, chce poprzez obligacje przeznaczyć większe wpływy na ogólne cele korporacyjne, potencjalnie obejmujące rozwój produktów i przejęcia.

invest

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here