Naga MarketsPolscy inwestorzy giełdowi podczas podejmowania decyzji związanych z zakupem lub sprzedażą akcji GPW nie biorą jak na razie pod uwagę ryzyka związanego z koronawirusem, twierdzi Michał Stanek, prezes Q Value. Zdaniem gościa Comparic24.tv temat ten pojawia się co prawda w nagłówkach medialnych, nie wywołuje jednak na razie lokalnej paniki. Ta niestety widoczna jest jednak na notowaniach indeksu WIG20, który testuje najniższe poziomy od grudnia 2016 roku reagując na spadki światowych parkietów.


WIG20 traci przez koronawirusa, polscy inwestorzy nie zwracają jednak na niego uwagi

Prezes Q Value, Michał Stanek, na antenie Comparic24.tv opowiadał między innymi o konferencji, którą organizowała reprezentowana przez niego spółka. Temat koronawirusa został poruszony w okolicach drugiej minuty (materiał poniżej posiada ustawiony znacznik czasowy):

Jeszcze nie bierzemy go [koronawirusa] pod uwagę przy decyzjach inwestycyjnych, gdyż to co jest typowe dla Polaków i dla polskich inwestycji to regionalizacja profilu. Ponad 90% inwestycji ma miejsce na lokalnym rynku (…) w Polsce póki co nie mamy żadnego zachorowania na koronawirusa, nie widzimy naszego sąsiada, który jest zarażony, dlatego na tę chwilę jeszcze temat nie wpływa na decyzje polskich inwestorów – wyjaśnia Michał Stanek z Q Value.

Obawy dotyczące koronawirusa są jednak widoczne na rynkach globalnych, o czym świadczą silne przeceny europejskich oraz amerykańskich akcji. Dołącza do nich również WIG20, który w środę pogłębiał spadki po pokonaniu poziomu 2 tysięcy punktów i testował najniższe poziomy od grudnia 2016.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here