Naga MarketsInwestorzy z GPW czekają na okno pogodowe i atak szczytowyIndeks WIG koryguje się poniżej historycznego szczytu. Widać wyczekiwanie na impuls wzrostowy i ustanowienie nowego szczytu, do którego niewiele brakuje. Na razie atmosfera jest senna, a nastrój pogarszają ceny miedzi, które nie odbiły po spadkach z zeszłego tygodnia.

WIG20 od końca maja konsoliduje się w przedziale 2226 – 2268 punktów. Wyjście w górę może być już wystarczającym impulsem do pobicia historycznego szczytu na WIG. Zachowanie inwestorów na GPW przemawia za kontynuacją trendu wzrostowego. Szczególnie istotny jest brak euforycznych nastrojów i skrajnej akceptacji ryzyka. Zupełnie nie obserwujemy też masowego napływu kapitału na GPW od nowych inwestorów indywidualnych i do funduszy akcyjnych. O giełdzie nadal nie mówi się w mediach. To jest potencjał do kontynuacji hossy w długim terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj WIG ustanowił maksimum obecnego trendu wzrostowego, który trwa od 16 marca ubiegłego roku. Wczorajsze maksimum na poziomie 67406,8 punktów jest oddalone od historycznego szczytu na GPW o dosłownie jeden mocniejszy impuls wzrostowy. Dla przypomnienia 18 stycznia 2018 roku WIG osiągnął poziom 67933,05 punktów, kończąc niespełna 9-letni trend wzrostowy. Poprzedni szczyt na poziomie 67772,9 ustanowiony był w 2007 roku, po 6 latach wzrostów.

Dzisiaj szczególnie warto obserwować akcje KGHM. Miedź, pomimo iż nadal utrzymuje się na wysokich poziomach, krótkoterminowo nie podniosła się po spadku z zeszłego tygodnia. Kurs akcji KGHM zazwyczaj wyprzedza sytuację na rynku miedzi. W ostatnich tygodniach jest inaczej i ceny zachowują się podobnie, czasami o krok za ruchami na rynku miedzi. Na wykresie kluczowym wsparciem jest zakres 191-194 złotych. Jeżeli „byki” myślą o kontynuacji hossy, to ten poziom musi być utrzymany. W przeciwnym razie, kolejnym wsparciem jest dopiero 165 złotych, ale wtedy słabe nastroje udzieliłyby się całej GPW.

Z trzech indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 nie ma dzisiaj wielu spółek z wyjątkowymi wzrostami lub spadkami. Widać wyraźne wyczekiwanie na całym rynku. Wyróżniają się dosłownie dwie spółki: PGSSoft i Mabion.

Dzisiaj zaskoczeniem był spadek niemieckiej produkcji przemysłowej w kwietniu. Całkowita produkcja obejmująca przetwórstwo przemysłowe, energetykę i budownictwo spadła o 1%, podczas gdy ekonomiści prognozowali wzrost o 0,5%. Dodatkowo w dół zrewidowano o 0,3 punkty procentowe odczyt marcowy. Nie jest to jednak informacja, która wstrząsnęła niemieckim DAX-em. Zakres zmian cen niemieckich akcji pozostaje niewielki.

Po ważnych odczytach niemieckiego wskaźnika ZEW i unijnego PKB, nie ma już dzisiaj wielu informacji, które mogą same w sobie zmienić obraz rynku. O godz. 14:30 poznamy bilans handlowy Kanady oraz USA.

Łukasz Wardyn, dyrektor – Europa Wschodnia, CMC Markets

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena | wykresy kryptowalut | wiadomości bitcoin | kurs pko | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | akcje cd projekt | notowania pkobp |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here