Naga MarketsAnalitycy z Rabobanku nadal oczekują niższych poziomów na notowaniach pary walutowej EUR/USD. Zauważają, iż niedawny spadek kursu był nieznaczny prawdopodobnie dlatego, że rynek posiada już dużą pozycję na krótko względem euro.


Zobacz również: Raport CFTC: Duzi gracze redukują shorty na euro, funcie i jenie

Kurs EUR/USD z celem na 1,10 – Rabobank

W ocenie ekspertów pomimo lekkiego choć trwałego trendu spadkowego na EUR/USD od początku roku, w ciągu minionego miesiąca para walutowa utknęła między kwietniowym dołkiem 1,1220 a oporem 1,1270.

Nasza prognoza zakłada spadek pary EUR/USD do poziomu 1,10 w perspektywie od 3 do 6 miesięcy. Chociaż wsparcie 1,10 nie jest daleko, psychicznie byłoby to dość znaczące przesunięcie kursu dla inwestorów – napisano w raporcie.

kurs euro do dolara w środę 22 maja 2019

W ich ocenie brak impulsu spadkowego oznacza, iż rynek jest już mocno nastawiony pro-spadkowo na euro.

Shorty na euro budują się od początku roku na tle słabości niemieckiego sektora produkcyjnego, gołębiego EBC i obaw o populizm przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na rynku istnieje argument, że gospodarki strefy euro mogą skorzystać, ponieważ wojna handlowa między USA, a Chinami popycha inwestorów na całym świecie do poszukiwania bardziej neutralnego podłoża. Naszym zdaniem fundamenty strefy euro nie są obecnie wystarczająco silne, aby inwestorzy woleli lokować swoje środki w euro niż w dolary – dodano.

niemiecka flaga na tle niebaW raporcie wskazano, że po miesiącach niepokoju o stan niemieckiej gospodarki rynki odetchnęły z ulgą, gdy dane o PKB za I kwartał wskazały wzrost o 0,4% kw./kw. Silny rynek pracy oznacza, że niemiecka konsumpcja wewnętrzna konsekwentnie pozostała solidna, choć trwające wojny handlowe i spowolnienie wzrostu na świecie sprawiają, że niemiecki sektor eksportowy nadal musi się obawiać o rosnące ryzyka.

Biorąc pod uwagę, że obawy związane z perspektywami wzrostu w strefie można pokryć z pozostawieniem niskich stóp procentowych i rosnącym populizmem to nadal nie widzimy możliwości by euro umocniło się trwale w nadchodzących miesiącach – podsumowano.

EUR/USD pozostanie w obecnym zakresie – Danske Bank

Jakob Christensen, główny analityk z Danske Banku sugeruje, że EUR/USD znajduje się w rękach przedstawicieli Fedu i EBC.

Zobacz również: Spowalnia wzrost gospodarczy w USA i Chinach. Fed nie zmieni swojej polityki – komentują duże banki

Niezmienna polityka obu banków najprawdopodobniej utrzyma notowania EUR/USD w obecnym przedziale, podczas gdy rośnie ryzyko pogorszenia naszych prognoz 1M i 3M na poziomie 1,12 i 1,13, jeśli pogłębi się sentyment spadkowy. Z drugiej strony jeśli złagodnieje konflikt na linii USA – Chiny lub dojdzie do złagodzenia polityki monetarnej może to stworzyć podstawę dla wyższego kursu EUR/USD. Nie jest to jednak scenariusz w krótkim terminie – wskazano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here