Naga MarketsDolary ściśnięte w ręceRajd dolara amerykańskiego nabrał tempa we wtorek, gdy nerwowi inwestorzy rzucili się w panice, aby kupić najbardziej płynną walutę. W tym czasie dolar australijski spadł do 17-letniego minimum w związku z rosnącymi obawami o załamanie gospodarcze wywołane przez koronawirusa. Tracą waluty rynków wschodzących oraz waluty surowcowe, które pozostają obciążone taniejącą ropą i złotem.


Panika wokół koronawirusa przerodzi się w kryzys systemowy?

Skoordynowane działania banków centralnych nie zdołały stłumić niepokoju związanego z pandemią koronawirusa, a rynki finansowe są w kłopotach. Inwestorzy czekają teraz na szereg rządowych reakcji fiskalnych, aby walczyć z ekonomiczną konsekwencją epidemii.

Waluta USA początkowo uległa deprecjacji na początku marca, gdy rentowności amerykańskich obligacji rządowych odnotowały spadek, ale od tego czasu dolar odbił się i umocnił się średnio o około 5% względem innych głównych walut w ciągu ostatnich ośmiu dni.

Presja na finansowanie dolara na rynku gwałtownie rośnie, gdy inwestorzy i firmy starają się go pozyskać

Największe ryzyko, obecnie to nasz niedźwiedzi scenariusz, polega na tym, że panika zamieni się w kryzys systemowy – powiedział Guillermo Felices, starszy strateg i menedżer portfela w BNP Paribas Asset Management.

Inwestorzy ocenili działanie banków centralnych jako niewystarczające, biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie. W ich ocenie działania decydentów są bezsilne w przypadku kwarantann wielu narodów.

Australia planuje wdrożyć agresywne środki stymulujące gospodarkę

Droga w Australii i znak ostrzegawczy z kanguremTymczasem Bank Rezerw Australii powtórzył, że jest gotowy na złagodzenie swojej polityki monetarnej w obliczu bezprecedensowego problemu z koronawirusem, co dodatkowo zwiększa spekulacje na temat wprowadzenia agresywnych środków stymulujących w tym tygodniu.

Zmienność podwoiła się na rynku Forex w ciągu kilku tygodni, ale była mniejsza niż na akcjach i obligacjach. Analitycy twierdzą, że pomimo ryzyka braku płynności i dużych ruchów spekulacyjnych rynki pozostają względnie uporządkowane. Jednak nie wszyscy wierzą, że rajd dolara amerykańskiego potrwa nadal.

Naprawa „cieknącego kranu” była jedną z niewielu rzeczy, które banki centralne mogły zrobić w sytuacji kryzysowej. Tak więc okres odnowienia mocy dolara, choć może być intensywny, możliwe również, że będzie krótkotrwały – powiedział Kit Juckes, strateg w Societe Generale.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS

Dolar króluje. Kursy walut odnotowują potężną zmienność

Indeks dolara amerykańskiego we wtorek wzrósł o ponad 1%, aż do 99,421, najwyższego poziomu od 24 lutego. Euro spadło o 1,6% do 1,10. Funt szterling spadł do najniższego poziomu od września, odnotowując deprecjację o 1,5% poniżej 1,2085. Dolar wzrósł o 1% w stosunku do jena do 107, odwracając poniedziałkowy spadek.

finviz.com

Dolar australijski, postrzegany jako wrażliwy na globalny wzrost ze względu na eksport w kraju, spadł o 1,8% do 0,5992 USD, najniżej od 2003 roku. Tylko w marcu Aussie spadł aż o 8%. Dolar nowozelandzki spadł o 1,5% do 0,5953 USD, w pobliżu najniższego poziomu od 11 lat. Dolar kanadyjski, który jest obciążony gwałtownym spadkiem ceny ropy naftowej, osiąga czteroletnie minima i spadł we wtorek o około 1% do 1,4160 USD.

Inwestorzy porzucają także waluty rynków wschodzących, a indeksy walutowe rynków wschodzących MSCI zaliczają ogromną przecenę. Koreański won osiągnął najniższy poziom od 2010 roku. Na wartości traci również rosyjski rubel, peso meksykańskie i indyjska rupia.

Kurs AUDUSD na interwale miesięcznym, tradingviewcom
Kurs AUDUSD na interwale miesięcznym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here