Naga MarketsNiepewność i strach na rynkach finansowych wywołane przez pandemię koronawirusa daje się we znaki funduszom hedgingowym. Inwestorzy w I kw. obecnego roku wycofali z amerykańskich funduszy ponad 33 mld dolarów. To największy odpływ kapitału czasu globalnego kryzysu finansowego z 2009 roku.

  • 33,3 mld dolarów inwestorzy w I kw. wypłacili z funduszy hedgingowych
  • Powodem jest kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa
  • Fundusze krótkoterminowe mogą wykorzystać dyslokacje rynku

Największy odpływ kapitału z funduszy hedge od 11 lat

Odpływ ponad 33 mld dolarów kapitału z hedge fundów tylko w pierwszym kwartale nie wróży dobrze, choć stanowi około 1% kapitału branżowego. W całym 2019 roku inwestorzy wyciągnęli bowiem z funduszy jedynie 43,1 mld dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak pokazują dane z Hedge Fund Research Inc. (HFR), tak ogromne wypłaty kwartalne widziane ostatnio były w II kw. 2009 roku, kiedy podjęto blisko 43 mld dolarów. Kwartał wcześniej inwestorzy wypłacili ponad 103 mld dolarów. Wtedy powodem był kryzys finansowy, obecnie strach napędzają skutki epidemii koronawirusa, który zatrzymał światowe gospodarki.

– Inwestorzy zareagowali na bezprecedensowy wzrost zmienności i niepewności spowodowany globalną pandemią koronawirusa, z historycznym załamaniem tolerancji na ryzyko inwestorów i największym odkupieniem kapitału z branży funduszy hedgingowych od czasu kryzysu finansowego – napisał w raporcie prezes HFR Kenneth Heinz.

Znaczące okazje dla funduszy krótkoterminowych

Fundusze chętnie witają nowych inwestorów, którzy chcą skorzystać z okazji jaką dają dyslokacje rynku. Pojawia się nadzieja na zakupy po lepszych cenach.

– Chociaż zmienność i dynamika rynku pozostają płynne do początku drugiego kwartału, dyslokacje powstałe w wyniku masowej sprzedaży przez tradycyjne zarządzanie aktywami stworzyły znaczące możliwości dla wyspecjalizowanych funduszy krótkoterminowych, które w nadchodzących kwartałach mogą przynieść korzyści zarówno funduszom wybiegającym w przyszłość, jak i inwestorom instytucjonalnym – uważa Heinz.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here