Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji obejmującej tydzień do 13 października 2020 r. wynika, że spekulanci obawiają się wpływu negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską na notowania funta szterlinga, w efekcie czego zmniejszają ilość pozycji krótkich i długich na GBP.

  • Spada ilość pozycji długich a rośnie ilość pozycji krótkich na euro
  • Spada ilość pozycji długich i krótkich na funcie
  • Inwestorzy obstawiają spadki dolara australijskiego 

Wzrost niepewności nie sprzyja GBP

Poniższe podsumowanie naświetla pozycje na kontraktach futures i zmiany dokonane przez fundusze hedgingowe na rynku Forex do ostatniego wtorku, tj. 13 października 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z powyższych danych wynika, że w ostatnim czasie odnotowano zauważalny spadek pozycji długich i wzrost pozycji krótkich na euro. Na uwagę zasługuje także wyraźny spadek zarówno pozycji długich jak i krótkich na funcie. Okazuje się więc, że inwestorzy uciekają od szterlinga w obawie o brak porozumienia między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

W powyższej tabeli wyróżnia się również zauważalny spadek pozycji netto na dolara australijskiego. Okazuje się bowiem, że mimo, iż ilość pozycji długich wzrosła o 2,484, to pozycji którkibch przybyło aż 9,477.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin (BTC) celuje w 225 tysięcy dolarów do końca 2021 r., twierdzi Pompliano
Następny artykułFinax: robodoradca z Bratysławy celuje 100 mln EUR aktywów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here