Naga MarketsInwestorzy tracą wiarę w bitcoina (BTC) - wynika z badania Genesis MiningNowa ankieta przeprowadzona przez Genesis Mining wykazała, że ​​większość inwestorów z ryku bitcoina nie spodziewa się ceny 50 000 USD za 1 BTC do aż 2030 roku. Jednocześnie 3,5 proc. respondentów wskazało, że kurs wyniesie w takim okresie ponad 500 000 USD.

  • Większość inwestorów z rynku BTC nie wierzy w kolejną bańkę? Wynika to z nowego badania Genesis Mining.
  • Tylko 3,5 proc. badanych twierdzi, że cena 1 BTC wyniesie za dekadę więcej niż 500 000 USD.

Bitcoin będzie kosztował…

Platforma wydobywcza z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Genesis Mining, opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1000 obecnych i byłych amerykańskich inwestorów z rynku bitcoina. Z tej grupy aż dwie trzecie uważa, że ​​BTC jest lepszym długoterminowym magazynem wartości niż dolar.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ponad połowa respondentów uważa, że ​​bitcoin pokona na tym polu złoto, nieruchomości i giełdę. Proces ten jednak potrwa ok. 10 lat. 65 proc. wyraża wiarę, że wartość BTC będzie z czasem rosła.

Jednak pomimo tak pozornie pozytywnych nastrojów tylko 17 proc. ankietowanych przewidywało, że cena bitcoina przekroczy cenę 50 000 USD do 2030 r. Wymagałoby to jedynie wzrostu ceny o 160 proc. w ciągu następnych 10 lat, podczas gdy BTC zyskało już 166,5 proc. w samym 2020 r. Ten pesymizm może więc dziwić.

Kolejne 17 proc. przewidywało, że cena bitcoina spadnie w ciągu następnej dekady, podczas gdy jedna szósta respondentów nie czuła się pewnie spekulując na temat długoterminowych wyników cenowych BTC.

W sumie 50,1 proc. respondentów oszacowało, że BTC będzie warte 20 000 USD lub mniej do 2030 r., jedna trzecia przewidywała, że ​​cena wyniesie 10 000 USD lub mniej, a 11,8 proc. czeka na cenę niższą niż 1001 USD.

BTC zostanie zakazane?

Prawie jedna trzecia respondentów, którzy przewidują stagnację lub spadki, spodziewa się, że regulacje prawne utrudniają rozwój bitcoina, podczas gdy jedna piąta spodziewa się wprowadzenia całkowitego zakazu kryptowaluty przez rządy.

Około 17 proc. ankietowanych, którzy nie są optymistami względem ceny BTC, spodziewa się, że inna kryptowaluta lub waluta cyfrowa wyemitowana przez bank centralny przejmie dominujący udział na rynku i zastąpi bitcoina, podczas gdy 16 proc. przewiduje, że cykliczne bańki na kryptowalutach z czasem zanikną. Prawie 10 proc. uczestników badania nie wierzy, że „nie będzie praktycznego przypadku użycia” dla bitcoina w przyszłości.

Z kolei prawie 30 proc. bardziej optymistycznych respondentów uważa, że ​​adopcja bitcoina będzie napędzana przez spadek zaufania do walut fiducjarnych, a 25,8 proc. przewiduje, że „poważna depresja gospodarcza” zapoczątkuje powszechne przyjęcie BTC na rynkach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here