Naga MarketsInwestorzy projektu Telegram Open Network (TON) zagłosowali przeciwko zwrotowi swoich funduszy, poinformował 23 października rosyjski Forbes.

Dwa źródła bliskie zespołowi TON powiedziały dziennikarzom magazynu, że większość inwestorów w wewnętrznym głosowaniu zgodziła się na odroczenie startu sieci TON do 30 kwietnia i podtrzymuje swoją chęć inwestowania w projekt.

Atak SEC

Jak wcześniej informowaliśmy, przewidywane uruchomienie TON 31 października zostało opóźnione w wyniku nagłej interwencji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Urząd zarzucił Telegramowi, że ten przeprowadził zeszłoroczną sprzedaż tokenów w sposób nielegalny.

Umowa Telegramu z inwestorami była jednak taka, że ​​jeśli ten nie uruchomi platformy w wyznaczonym terminie, będą oni mogli otrzymać zwrot pieniędzy.

Wczoraj, 23 października, minął termin, w którym inwestorzy mogli zadecydować, czy zdecydują się na zwrot 77 proc. swoich zainwestowanych środków.

Telegram przesłał im wcześniej propozycje zwrotu części ich funduszy lub przedłużenia startu TON do końca kwietnia przyszłego roku.

Jeśli źródła Forbesa mówią prawdę, decyzja inwestorów zostanie oficjalnie ogłoszona dzisiaj, czyli 24 października.

Rozprawa sądowa zaplanowana na luty

Telegram obecnie oczekuje na rozprawę sądową, która odbędzie się w dniach 18–19 lutego, podczas której przedstawiciele firmy będą występować o rozstrzygnięcie sporu dot. tego, czym token GRAM nie jest akcją.

21 października Telegram podobno wysłał do inwestorów kolejny list, w którym stwierdził, że odroczenie rozprawy od października do lutego stanowi pozytywną zmianę:

„Przesłuchania w lutym różnią się od tych zaplanowanych na 24 października, ponieważ wezmą pod uwagę jedynie ewentualne odroczenie uruchomienia platformy. My i nasi doradcy wykorzystamy ten czas, aby podczas lutowego przesłuchania stanowisko Telegramu zostało przedstawione i poparte w jak największym stopniu ”.

W połowie października spekulowano już, czy zobowiązanie Telegramu do zwrotu pieniędzy inwestorom w przypadku opóźnienia może zostać zastąpione klauzulą ​​dot. „siły wyższej”, zawartą w umowie kupna tokenów.

Do mediów wyciekła też kopia dokumentu, która ujawniła, że ​​klauzula “siły wyższej” – która obejmuje klęski żywiołowe, działania terrorystyczne i wybuch wojny – obejmowała również działania prawne lub regulacyjne ze strony władz.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here