Naga MarketsInwestorzy wpompowali więcej pieniędzy w akcje w ciągu ostatnich pięciu miesięcy niż w ciągu ostatnich 12 lat, wykazały piątkowe tygodniowe dane o przepływach BofA. Historycznie luźna polityka pieniężna banków centralny i bezprecedensowy bodziec fiskalny wywołały ogromny napływ kapitału na rynki akcji. S&P 500 zamknął się wczoraj na historycznych maksimach nieco poniżej 4100 pkt, a polski WIG20 konsoliduje tuż pod okrągłym poziomem 2000 pkt.

  • Aż 576 miliardów dolarów trafiło do funduszy akcyjnych w ciągu ostatnich pięciu miesięcy
  • Akcje technologiczne na Wall Street zyskują na ustępujących obawach o inflację w USA
  • Prezes Fed Jerome Powell powtórzył w czwartek, że inflacja nie jest zmartwieniem
  • Rezerwa Federalna nie jest blisko zmniejszenia wsparcia dla gospodarki USA

Światowe rynki akcji osiągnęły rekordowe poziomy, napędzane przez Wall Street

Bank of America napisał, że 576 miliardów dolarów trafiło do funduszy akcyjnych w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, przewyższając łączne wpływy 452 miliardów dolarów obserwowane w ciągu ostatnich 12 lat. Na podstawie alokacji aktywów klientów BofA dodał, że rekordowe 63,6% pieniędzy zostało zainwestowane w akcje, 18,5% w dług i 11,6% w gotówkę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem światowe rynki akcji znajdują się na rekordowych poziomach w piątek, gdy akcje technologiczne na Wall Street zyskują na ustępujących obawach o inflację w USA. Dodatkowo brak presji inflacyjnej utrzymuje rentowności obligacji blisko dwutygodniowych minimów.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzył w czwartek, że inflacja nie jest zmartwieniem, po danych pokazujących nieoczekiwany wzrost liczby Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Dopóki bodziec monetarny jest szeroko dostępny wszelkie spadki na rynkach akcji prawdopodobnie znajdą tylko dodatkowych nabywców – napisał Giles Coghlan, główny analityk walutowy w HYCM.

Powell zasygnalizował na wydarzeniu MFW, że bank centralny nie jest blisko zmniejszenia wsparcia dla gospodarki USA. W jego ocenie chociaż ponowne otwarcie gospodarki może tymczasowo spowodować wzrost cen, ale nie będzie to podbijać inflacji.

Plus500

S&P 500 najwyżej w historii. WIG20 poniżej 2000 punktów

Notowania indeksu S&P 500 wzrosły w czwartek o 0,42% zamykając się na poziomie 4097 pkt. Dalszy wzrost ceny powinien doprowadzić do testu poziomu oporu 4200, według analityków Credit Suisse. Lokalne wsparcie stanowi psychologiczny poziom 4000 pkt. Z kolei polski indeks WIG20 nadal boryka się z pokonaniem głównego poziomu oporu 2000 pkt. W przypadku jego trwałego przebicia otworzyłoby to drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100 pkt.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: codzienne komentarze giełdowe | notowania giełdowe | akcje jsw prognozy 2020 | orlen kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here