Naga MarketsNiemiecki menedżer funduszu hedgingowego, który już w roku 2013 został postawiony w stan oskarżenia, jednak w jakiś sposób uniknął amerykańskiej ekstradycji i nigdy nie stanął przed sądem w związku z domniemanym oszustwem na 200 milionów dolarów, znów ma kłopoty.

  • Niemiecki menedżer funduszu hedgingowego stanie przed szwajcarskim sądem
  • Uniknął ekstradycji do USD, teraz odpowie za swoje czyny w Szwajcarii
  • Inwestorzy stracili przez niego 200 milionów dolarów

Oszukał inwestorów na 200 mln USD

Florian Homm to były niemiecki biznesmen i bankier inwestycyjny. Niegdyś zarządzał on także funduszem hedgingowym Absolute Capital Management, który mimo, iż w latach świetności obracał aktywami wartymi trzy miliardy dolarów, to jednak w 2007 r. upadł. Mówi się, że inwestorzy stracili 200 milionów dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że proces w USA przeciwko niemu rozpoczął się już w roku 2013, to jednak Niemiec skutecznie uniknął ekstradycji. Okazuje się jednak, że pomimo kilku lat względnego spokoju, teraz znów może mieć problemy. Dziś ma bowiem rozpocząć się proces przeciwko niemu w szwajcarskim sądzie.

Homma oskarża się o oszustwa, niegospodarność, pranie brudnych pieniędzy i fałszerstwa. Szwajcarscy prokuratorzy w 275-stronicowym akcie oskarżenia zarzucają założycielowi i dyrektorowi inwestycyjnemu Absolute Capital Management Holdings Ltd. z siedzibą na Kajmanach dokonywanie “masowych” inwestycji w akcje spółek groszowych poprzez serię transakcji krzyżowych mających na celu nieuczciwe zawyżanie ich wartości.

– Ten sztuczny wzrost wyników Absolute Funds wygenerował również wzrost ceny akcji Absolute Capital, z którego Florian Homm również bezpośrednio skorzystał jako akcjonariusz większościowy – powiedzieli szwajcarscy prokuratorzy.

Amerykańscy prokuratorzy z Los Angeles ujęli to bardziej dosadnie w 2013 roku, kiedy ogłosili akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Niemiec pod podobnymi zarzutami, nazywając to “pompowaniem portfela”.

Homm zaprzecza, jakoby miał cokolwiek wspólnego z manipulacjami cenowymi lub transakcjami krzyżowymi, a jego adwokat zamierza wnioskować o uniewinnienie swojego klienta. Homm będzie sądzony w Szwajcarii, ponieważ większość marketingu i rekrutacji inwestorów odbywała się za pośrednictwem szwajcarskiej firmy Sigla Zurichfinanz AG.

Mimo, iż sam oskarżony twierdzi, że jest niewinny, to warto wspomnieć, iż jeden z jego wspólników za siedem zarzutów oszustwa w zakresie papierów wartościowych został skazany na sześć lat więzienia. Choć wciąż uważa on, że jest niewinny, to jednak nie postanowił zakwestionować wyroku.

Autora poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p 500 notowania | dax kurs | mercator medical kurs akcji | notowanie lotos | lotos akcje cena |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar, posiedzenie FED i nerwowa sesja na Wall Street – Świat walut Marka Rogalskiego
Następny artykułJak urządzić i wyposażyć stanowisko pracy w domu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here