Naga Markets

Notowania indeksu S&P 500 wzrosły od drugiej połowy marca o ponad 60 proc. a Nasdaq o niemal 83 proc. Zdaniem analityków z, londyńskiej firmy badawczej wygląda na to, że rynki Longview Economicssą już wykupione na poziomie indeksu, sektora a także pojedynczych akcji, ponieważ inwestorzy stali się “chciwi”.

  • Chciwość zgubi inwestorów
  • Firma badawcza spodziewa się spadku indeksu S&P 500

Wybory w USA zwiększą niepewność na rynku

Analitycy z Longview Economics zwracają uwagę, że poziom zabezpieczenia portfeli inwestycyjnych jest niski, szczególnie gdy uwzględni się, że już za trzy tygodnie odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.– Pewne wyniki wyborów (np. zakwestionowany wynik) mogą przyczynić się do zwiększenia niestabilności/niepewności rynku – wskazują eksperci. Przyznają oni także, że biorąc pod uwagę to ryzyko, wydaje się prawdopodobne, że zarządzający funduszami zaczną wdrażać zabezpieczenia przed tymi ewentualnościami.

Doradzają oni, aby rozpocząć budowanie krótkich pozycji, szczególnie jeśli S&P 500 powróci do poziomu 3541 punktów. Wskazują oni także na konieczność ustawienia 2-procentowego stop lossa na poziomie 3 587.

Jest to jednak projekcja krótkoterminowa. Chris Watling, założyciel Longview, napisał również artykuł dla New York Life Investments, w którym zapytał, czy oczekiwana obecnie na rynkach finansowych i zakładach bukmacherskich prezydentura Joe Bidena doprowadzi do inflacyjnego boomu lub deflacyjnego załamania. Biden proponuje przecież nie tylko podwyższenie podatków od osób prawnych, ale również podniesienie podatków od zysków kapitałowych, co stanowiłoby dość znaczne odejście od obecnych rządów prezydenta Donalda Trumpa, który chce dalej obniżać podatki od zysków kapitałowych i podpisał ustawę o 21% stawce podatku od osób prawnych.

– Biorąc pod uwagę połączenie ożywienia gospodarczego i Rezerwy Federalnej skupiającej sie na prowadzeniu ultraluźnej polityki monetarnej, istnieje silny argument, że narracja “inflacyjnego boomu” wygrywa – powiedział Watling.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułAllegro: Krajowe instytucje otrzymały do 25% akcji, debiut napędziła zagranica
Następny artykułKurs złotego (PLN) notuje dalsze spadki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here