Naga MarketsNotowania zdecydowanej większości kryptowalut utrzymują się od kilku dni na względnie stabilnych poziomach. Równocześnie odnotowano jednak niemal skokowy wzrosty wartości aktywów przetrzymywanych w dwóch głównych stablecoinach jak Tether (USDT) oraz USD Coin (USDC). Czy to oznacza, że inwestorzy spodziewają się spadku wartości popularnych coinów?


Cyfrowe dolary na rynku kryptowalut

Tether i USD Coin są cyfrowymi odpowiednikami dolara amerykańskiego na rynku kryptowalut. Ich wartość uzależniona jest od kondycji dolara, jednak przez wzgląd, iż są one kryptowalutami, podczas wymiany np. BTC na USDT nie zachodzi obowiązek podatkowy. To właśnie sprawia, że inwestorzy chętnie wykorzystują stablecoiny, gdy spodziewają się spadku wartości posiadanych przez siebie aktywów. Dzięki nim mogą sprzedać kryptowaluty, na wzroście kursu których zarobili i po pewnym czasie odkupić je po niższej cenie.

Ilość USDT i USDC wzrosła o 150%

Według stanu na 3 marca br. na giełdach przetrzymywanych było zaledwie 400 milionów dolarów w USDT i USDC. W ciągu niespełna czterech tygodni wartość ta wzrosła jednak o 150% do ponad 1 miliarda dolarów. Oznacza to, że coraz większa część inwestorów spodziewa się możliwych spadków na rynku kryptowalut i krótkoterminowo wybiera waluty fiducjarne, by następnie odkupić kryptowaluty po niższych cenach.

Ponad 1 mld USD w stablecoinach może jednak sprawić, że nawet po ewentualnych spadkach, pojawi się silny popyt na rynku kryptowalut, który w konsekwencji doprowadzi do wzrostu notowań Bitcoina i jemu podobnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta nie był tak wysoko od stycznia 2017! Depresja polskiego złotego pogłębia się
Następny artykułEuro odbija się od 4,60 zł. Waluty ponownie straszą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here