Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji wynika, że w ostatnim czasie spadła ilość shortów na GBP, a wzrosła na USD.

  • Inwestorzy nie zmieniali swojego podejścia do USD
  • Spekulanci redukują shorty na GBP

To jeszcze nie koniec spadków dolara

– Ogólnie rzecz biorąc, nadal obserwujemy, jak spekulanci zwiększają niedźwiedzie zakłady na dolara – napisali w nocie strategowie ING. W ich ocenie czynnikiem stojącym za taką a nie inną decyzją wielu inwestorów jest optymizm co do spodziewanego globalnego ożywienia gospodarczego wynikającego z pojawienia się szczepionek przeciw koronawirusowi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks dolara najniżej od kwietnia 2018 r.

Warto w tym miejscu spojrzeć na notowania indeksu DXY śledzącego siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut. Zauważymy tam bowiem, że jego wartości osunęła się w poniedziałek o 0,61 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od połowy marca br. deprecjacji do 12,21 proc. Na uwagę zasługuje fakt, iż indeks dolara znajduje się obecnie na najniższym poziomie o drugiej połowy kwietnia 2018 r.

Najnowsze dane CFTC pokazują także zauważalny spadek shortów na GBP, w wyniku czego więcej jest obecnie pozycji długich niż krótkich.

Eksperci ING wskazują jednak, że dane te trzeba interpretować z pewnym dystansem. Przedstawiają one bowiem zlecenia z tygodniowym opóźnieniem, podczas gdy rynki na bieżąco wyceniają ewentualne scenariusze zakończenia negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

– Mimo to, jesteśmy skłonni myśleć, że w końcu dojdzie do porozumienia – wskazali.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta deklasuje waluty G8! GBP największym wygranym sesji
Następny artykułKupuj plotki, sprzedawaj fakty! CD Projekt z problemami po premierze Cyberpunk 2077 (Artyści Rynków)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here