Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji wynika, że podczas gdy pozycje na dolarze amerykańskim utrzymały się na niezmienionym poziomie, spekulacji znacznie zredukowali swoje pozycje krótkie na GBP.

  • Inwestorzy nie zmieniali swojego podejścia do USD
  • Spekulanci redukują shorty na GBP i spodziewają się przełomu w negocjacjach między UK a UE

Inwestorzy redukują shorty na GBP

Inwestorzy stali się coraz bardziej optymistyczni co do wyniku negocjacji między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Fakt ten sprawił, że ilość pozycji krótkich na notowaniach funta szterlinga spadła o 9 000 do 8 000 z 17 000 raportowanych tydzień wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najbardziej spekulacyjną parą walutową pozostaje EUR/USD, który osiągnął najwyższy poziom od kwietnia 2018 roku.

Ogólną wskazówką, którą możemy wyciągnąć z danych o pozycjonowaniu jest to, że inwestorzy nadal umacniają swoje niedźwiedzie stanowisko wobec dolara.

Słabość amerykańskiej waluty idealnie odzwierciedlają notowania indeksu DXY, którego wartość osunęła się od połowy marca br. aż o 12,15 proc. osiągając w ten sposób najniższy poziom od kwietnia 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPlantwear wdroży nowy koncept Just Plants, uruchomi serwis w języku niemieckim
Następny artykułKNF obniżyła bufor na ryzyko kredytów walutowych BOŚ Banku do 0,51 pkt proc.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here