Naga MarketsNie milkną kontrowersje wokół spółki CD Projekt. Premiera gry Cyberpunk 2077 była jednym z najbardziej wyczekiwanych debiutów na światowym rynku gier. Mimo, że sam tytuł sprzedaje się rewelacyjnie (o czym poinformowała spółka w komunikacie), to jednak opinie nt. gry są mocno podzielone. Rozgrywka posiada bowiem sporo niedoróbek, które mają zostać naprawione w kolejnych aktualizacjach. Inwestorom nie spodobało się jednak, że spółka odpowiedzialna za tę produkcję zdecydowała się na jej wydanie mimo tak wielu błędów. W związku z powyższym notowania CD Projektu właściwie runęły a inwestorzy złożyli pozew zbiorowy.

  • Amerykańscy inwestorzy skarżą CD Projekt
  • Spółka podejmie aktywną obronę
  • Kolejne pozwy są już w drodze

CD Projekt otrzymał pozew zbiorowy od inwestorów z USA

Spółka CD Projekt poinformowała w oficjalnym komunikacie, iż otrzymała potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym USA dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, w którym pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania spółki i jej członków zarządu związane z premierą gry “Cyberpunk 2077” stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez m.in. wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie (“Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY” oraz “OTGLF” i opartych na akcjach Spółki. Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania Spółki i jej Członków Zarządu związane z premierą gry Cyberpunk 2077 stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie. – czytamy w komunikacie.

Spółka podejmie aktywną obronę

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia. Spółka zamierza podjąć aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

Pierwszy pozew, ale nie ostatni 

Wiele wskazuje jednak na to, że choć jest to pierwszy tego typu pozew przeciwko wydawcy Cyberpunka 2077, to jednak nie ostatni. Dwie amerykańskie kancelarie prawne, The Schall Law Firm oraz Rosen Law Firm, ogłosiły w minionym tygodniu, że złożą kolejne pozwy zbiorowe przeciwko spółce CD Projekt. Obydwie zarzucając polskiej spółce to samo czyli, złamanie ustawy o papierach wartościowych oraz wysyłanie na rynek fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów w związku z premierą gry Cyberpunk 2077.

Według prawników obu kancelarii, z powodu ogromnej liczby błędów, długo wyczekiwana przez wielu gra Cyberpunk 2077 nie nadaje się do gry na konsolach obecnej generacji Xbox i PlayStation.

Warto tu jednak wspomnieć, że akcje CD Projekt nie są notowane w USA. Pozwy, o który mowa dotyczą więc strat jakie amerykańscy inwestorzy ponieśli na notowanych za oceanem instrumentach typu ADR, będących formą papierów wartościowych tworzoną w USA, na potrzeby lokalnych inwestorów, aby mogli oni angażować swój kapitał w nienotowane w USA zagraniczne akcje.

CD Projekt wciąż pod kreską

Spoglądając na notowania spółki CD Projekt zauważymy, że cena jej akcji spadła od 7 grudnia br. o niemal 43 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg tej deprecjacji wynosił blisko 49 proc.). Na uwagę zasługuje także fakt, iż dziś o poranku CDR jest jedną z dwóch spółek (obok Allegro) wchodzących skład indeksu WIG20, które tracą na wartości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRopa w górę w poniedziałek. Trump podpisał pakiet fiskalny, choć stawia warunki
Następny artykułRopa naftowa łapie oddech. Pomaga słabszy kurs dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here