Naga MarketsUśmiechnięty Elon Musk
Elon Musk, Tesla

Już w przyszłym tygodniu, 21 grudnia 2020 r. Tesla wejdzie w skład indeksu S&P 500. Na uwagę zasługuje fakt, iż producent samochodów będzie spółką o największej kapitalizacji rynkowej w chwili dołączenia do indeksu i z miejsca stanie się dziesiąta największa spółką wchodzącą w jego skład.

  • Tesla dołączy do indeksu S&P 500
  • Fundusze mogą zainwestować w Teslę nawet 8 mld USD
  • Indeks S&P 500 nie skorzysta zbyt wiele na dołączeniu Tesli

Fundusze zainwestują w Teslę 8 mld USD

Analitycy Goldman Sachs uważają, że dołączenie spółki Elona Muska do amerykańskiego benchmarku może przyczynić się do zauważalnej aprecjacji ceny jej akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Spośród 189 dużych funduszy, 157, które zarządzają aktywami o wartości około 500 miliardów dolarów, nie posiadało Tesli 30 września – napisali analitycy dodając, że przy założeniu, iż fundusze te zdecydują się dokonać rebalansingu swoich portfeli i utrzymać akcje Tesli na poziomie referencyjnym dla indeksu, musiałyby one kupić akcje spółki za 8 miliardów dolarów.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

S&P 500 nie wzrośnie jak Tesla

Ci sami analitycy uważają jednak, że o ile dołączenie Tesli do indeksu S&P 500 może przyczynić się do wzrostu jej notowań, to prawdopodobnie nie wywoła to podobnej reakcji na samym indeksie.

– Wejście Tesla Inc. do indeksu S&P 500 Index w przyszłym tygodniu nie sprawi, że amerykański benchmark będzie rósł, jak mogliby się tego spodziewać inwestorzy – przyznaje Goldman Sachs dodając, że włącznie spółki do indeksu będzie miało jedynie minimalny wpływ na wycenę benchmarku ze względu na niuanse w obliczeniach metrycznych indeksu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZłoty kolejny tydzień umacnia się względem USD
Następny artykułACTION S.A. zakończyła okres sanacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here