Naga MarketsKryzys wywołany wybuchem pandemii koronawirusa przyczynił się do niezwykle dynamicznej wyprzedaży na światowych rynkach, którą obserwowaliśmy na przestrzeni drugiej połowy lutego i pierwszej połowy marca br. Od tego czasu ponownie obserwujemy wzrosty a niektóre akcje znalazły się już na poziomach znacznie przewyższające te, sprzed kryzysu.

  • Inwestorzy szturmują światowe parkiety
  • Akcje spółek technologicznych w centrum zainteresowania ulicy

Spółki technologiczne motorem napędowym nowej hossy

Wzrost zmienności na światowych rynkach finansowych przyczynił się do skokowego wzrostu zainteresowania inwestowaniem. Brokerzy oraz biura i domy maklerskie na całym świecie raportują niespotykany dotąd wzrost ilości nowych rachunków.

Najnowsze dane największej platformy do handlu społecznościowego na świecie eToro wskazują, że największym zainteresowaniem wśród inwestorów detalicznych cieszą się akcje amerykańskich spółek technologicznych, które przez wielu są postrzegane jako główna siła napędowa ostatniego ożywienia na rynkach.

Przypomnijmy, że eToro pozyskało w ciągu czterech pierwszych miesięcy 2020 roku aż 13 milionów nowych użytkowników z całego świata. To wzrost aż o 427% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Liczba inwestorów indywidualnych kupujących akcje spółek Microsoft, Facebook, Apple, Alphabet (Google) i Netflix w czerwcu wzrosła odpowiednio o 55, 124, 103, 111 i 69 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, jak wynika z danych.

Nastąpił również duży wzrost liczby osób kupujących akcje spółek NVIDIA (+27 procent), Disney (+66 procent) oraz amerykańskiej firmy produkującej półprzewodniki Advanced Micro Devices (70 procent).

– Rok 2020 jest jednym z najciekawszych lat w historii rynków, a dla inwestorów – rokiem kolejki górskiej. Byliśmy świadkami nie tylko największej wyprzedaży na rynku w historii, która wymazała biliony dolarów z cen akcji, ale także jednego z najszybszych zwrotów. Rynki amerykańskie właśnie odnotowały swój najlepszy kwartał od ponad dekady – skomentował obecną sytuację na rynkach Adam Vettese, analityk w eToro.

Wskazał on także, że obecne wzrosty na światowych rynkach akcji napędzane są głównie przez amerykańskich gigantów technologicznych. Równocześnie sygnalizuje, iż mimo, że ceny akcji wielu spółek rosną w zawrotnym tempie, to są one już bardzo drogie w porównaniu do zysków osiąganych przez te przedsiębiorstwa.

Autor poleca:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCarbon Studio zyskuje w czwartek ponad 18%. Spółka przechodzi na GPW
Następny artykułGrupa PKO BP rusza z platformą Automarket, liczy na 4-cyfrową sprzedaż aut w br.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here