Naga Markets

crypto kryptowaluty bitcoin ccWielka wyprzedaż w tym tygodniu rozprzestrzeniła się lotem błyskawicy na cały rynek kryptowalut, przywołując wspomnienia ostatniej paniki bankowej, która wstrząsnęła inwestorami podczas kryzysu finansowego w USA w 2008 roku. Szacunki ze strony monitorującej ceny CoinMarketCap pokazują, że wyprzedaż w maju usunęła kapitał rynkowy wirtualnych walut o wartości ponad 500 miliardów dolarów.

  • Bitcoin spadł poniżej 26 000 USD w czwartek po raz pierwszy od 16 miesięcy w wyniku szerszej wyprzedaży kryptowalut
  • Rynek ustabilizuje się, jeśli liczba otwartych pozycji znacząco spadnie, usuwając spekulantów z rynku, stwierdził Scottie Siu
  • Wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła w czwartek do 1,1 biliona dolarów, prawie jedną trzecią wartości z listopada, a ponad 20 procent spadku miało miejsce w tym tygodniu
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Masowa wyprzedaż na rynku kryptowalut trwa już 6 tygodni z rzędu

Bitcoin spadł poniżej 26 000 USD w czwartek po raz pierwszy od 16 miesięcy w wyniku szerszej wyprzedaży kryptowalut. Po raz pierwszy od 26 grudnia 2020 r. kryptowaluta spadła poniżej progu 27 000 USD.BTC spadł o jedną trzecią swojej wartości, czyli 13 000 USD, w ostatnich dwóch tygodniach i jak dotąd spadł o ponad 45 procent w tym roku. Największa kryptowaluta straciła prawie dwie trzecie swojej wartości, odkąd osiągnęła najwyższy poziom 69 000 USD w listopadzie 2021 roku.

Cena Etheru, drugiej co do wielkości waluty cyfrowej, spadła do 1704,05 USD za token. Po raz pierwszy od czerwca 2021 r. token spadł poniżej 2000 USD.

Nie wierzę, że najgorsze już minęło. Jestem zdania, że w nadchodzących dniach będzie więcej wyprzedaży. Wierzę, że rynek ustabilizuje się, jeśli liczba otwartych pozycji znacząco spadnie, usuwając spekulantów z rynku – stwierdził Siu. Scottie Siu, dyrektor inwestycyjny Axion Global Asset Management, firmy z siedzibą w Hongkongu, która prowadzi fundusz indeksu kryptowalut.

W raporcie Reutersa, powołującym się na statystyki CoinMarketCap, wartość rynkowa wszystkich kryptowalut spadła do 1,1 biliona dolarów, prawie jedną trzecią wartości z listopada, a ponad 20 procent spadku miało miejsce w tym tygodniu.

Interior capital

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut na poziomie 1,28 biliona USD na wykresie dziennym | Źródło: TradingView.com

Inwestorzy rezygnują z kryptowalut?

Szeroka wyprzedaż wykazywała oznaki dalszego rozprzestrzeniania się w czwartek, gdy spadły również akcje związane z kryptowalutami w Azji. Cena akcji notowanej w Hongkongu spółki fintech BC Technology Group spadła o 6,6%. Grupa Monex z siedzibą w Japonii, która obsługuje platformy TradeStation i Coincheck, zakończyła dzień notowań o 10 procent niżej.

XTB

W międzyczasie również mali inwestorzy porzucają kryptowaluty, gdy giełdy gwałtownie spadły od szczytu pandemii w obliczu globalnie rosnących cen i pogarszających się perspektyw gospodarczych. Środowa publikacja danych o inflacji w USA ujawniła, że ​​ceny towarów i usług wzrosły w kwietniu o 8,3 proc., powyżej oczekiwań analityków i zbliżając się do najwyższego poziomu od prawie czterech dekad.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here