Naga MarketsScotibank będący międzynarodową firmą świadczącą usługi bankowe i finansowe oraz wchodzący w skład kanadyjskich banków z tzw. Wielkiej Piątki wskazuje, że pod koniec marca odnotowano spadek krótkich pozycji na dolarze amerykańskim do najniższego poziomu od roku. Okazuje się więc, że inwestorzy oczekują wzrostów USD w horyzoncie krótkoterminowym.

Spekulanci wierzą we wzrosty USD

– Dane IMM za tydzień do 30 marca odzwierciedlają dalsze zmniejszenie ogólnej liczby
shortów w USD (…) Był to szósty z kolei tydzień, w którym ograniczono łączną wartość krótkich pozycji na USD pozostawiając łączną ekspozycję rachunków spekulacyjnych na krótkie transakcje na USD na najniższym poziomie od roku – wskazują stratedzy walutowi Scotibank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozycjonowanie w kontraktach na EUR i JPY nadal dominuje w ogólnym obrazie ekspozycji poprzez walutowe kontrakty terminowe. Pozycje netto w EUR zostały zmniejszone w minionym tygodniu o nieco ponad 3 mld USD, przez co ich wartość spadła do 10,8 mld USD.

Spekulanci zwiększyli także shorty netto na JPY o 576 mln USD do 6,7 mld USD, co jest odzwierciedla najbardziej niedźwiedzie nastawienie do JPY od maja 2019 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rekomendacje giełdowe | złotówka kurs | analiza btc | akcje giełdowe | orlen kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy walut w Europie i w grupie G10 vs. dolar amerykański. Obraz rynku po świętach
Następny artykułMFW podwyższył prognozę globalnego wzrostu PKB na 2021 o 0,5 pkt proc. do 6%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here