Naga MarketsWitryna oddziału Danske BankKłopoty Danske Banku zdają się nie mieć końca. Od momentu wybuchu skandalu związanego z domniemanym praniem brudnych pieniędzy około roku temu cena akcji największego duńskiego banku osunęła się o ponad 53%. Jakby tego było mało, dwie amerykańskie kancelarie prawnicze złożyły pozew przeciwko Danske Bank w imieniu inwestorów instytucjonalnych.


Inwestorzy żądają 475 mln USD odszkodowania

Grant & Eisenhofer P.A. i DRRT złożyły w Kopenhadze pozew w imieniu inwestorów z 19 krajów, twierdząc, że “roszczenia z tytułu oszustw wynikają z masowego rosyjskiego systemu prania brudnych pieniędzy i wieloletniego ukrywania kosztów przez największy duński bank i jego najwyższe kierownictwo”.

Podczas poniedziałkowego spotkania akcjonariuszy w Kopenhadze kilku  z nich wyraziło zaniepokojenie potencjalnymi pozwami grup inwestorów.

“Naszym podstawowym stanowiskiem jest to, że bank wywiązał się ze swoich obowiązków informacyjnych” – powiedział akcjonariuszom nowy prezes Danske, Karsten Dybvad. “W związku z tym nie znajdujemy żadnych podstaw do procesów sądowych lub ugody” – dodał.

Zobacz także: Danske pod lupą SEC, kolejna instytucja prześwietla bank

Warto jednak zwrócić uwagę, że inwestorzy starają się aż o 475 milionów dolarów odszkodowania. Ponadto, Danske i czterech byłych już dyrektorów najwyższego szczebla stoi w obliczu procesu sądowego w Nowym Jorku. Złożony w styczniu br. przez amerykański fundusz emerytalny wniosek oskarża bank o oszukiwanie inwestorów i zawyżanie ceny akcji poprzez ukrywanie i nie powstrzymanie powszechnego procederu prania pieniędzy.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Spoglądając na notowania Danske Banku zauważymy, ze informacja o pozwach przeciwko największemu duńskiemu bankowi doprowadziła do kolejnej wyprzedaży akcji spółki.

Danske Banktokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota, srebra oraz ropy naftowej – 19 marca 2019 r.
Następny artykułAkcje Inter Cars tracą 4% po publikacji wyników za IV kwartał
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here