Naga Markets
jim-cramer
Jim Cramer

Jim Cramer, popularny amerykański prezenter telewizyjny po raz kolejny wypowiedział się negatywnie na temat kryptowalut. Gospodarz programu Mad Money w CNBC wezwał inwestorów do porzucenia wirtualnych aktywów na rzecz złota, które w jego ocenie jest zdecydowanie lepszym zabezpieczeniem przed inflacją i chaosem gospodarczym.

Złoto lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż Bitcoin

Bitcoin wzrósł w ostatnim czasie o przeszło 7 tysięcy dolarów, tj. 43 proc. W tym samym czasie, notowania wielu altcoinów zyskiwały nawet i po kilkaset procent. Mimo tak znacznej zwyżki, Jim Cramer przestrzega inwestorów, aby Ci trzymali się z dala od kryptowalut i zamiast tego wybrali złoto.

– Wykresy, zgodnie z interpretacją Carley Garner, sugerują, że musisz zignorować crypto cheerleaderki teraz, gdy bitcoin się odbija. A jeśli poważnie chcesz prawdziwego zabezpieczenia przed inflacją lub chaosem gospodarczym, mówi, że powinieneś trzymać się złota. I ja się z tym zgadzam – wskazał w Cramer w poniedziałkowym programie Mad Money.

Bitcoin koreluje z Nasdaqiem

Carley Garner dostrzegła, że Bitcoin jest niezwykle silnie dodatnio skorelowany indeksem technologicznym Nasdaq, co oznacza, że zalicza się on do aktywów ryzykownych, w związku z czym nie jest on ani walutą, ani tym bardziej magazynem wartości.

– Wyobraź sobie właścicieli firm próbujących przeprowadzać transakcje akcjami Facebooka lub Google … to śmieszne, są zbyt zmienne. Bitcoin nie jest inny – przyznał Cramer.

Wyjaśnił on, że powodem, dla którego kontrakty na Bitcoina i Nasdaq handlowane są tak bardzo podobnie jest “ryzyko kontrahenta”, które odzwierciedla prawdopodobieństwo, że druga strona w inwestycji lub transakcji może nie spełnić warunków umowy.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

AVA Trade

– Oczywiście, możesz po prostu posiadać BTC bezpośrednio w zdecentralizowanym portfelu – to chroni cię przed ryzykiem kontrahenta – ale jeśli kiedykolwiek chcesz użyć go do czegokolwiek, ryzyko jest z powrotem na stole. I jak dowiedzieli się klienci FTX, może to być niszczące – przyznał dodając, że w przypadku złota jest całkowicie odwrotnie.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt we wtorek, 24 stycznia 2023 r.?
Następny artykułPrognozy kursu euro: EUR/USD może krótkoterminowo testować poziom 1,10
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.