Naga Markets
Fragment flagi UK wewnątrz flagi UEZakończone fiaskiem wczorajsze głosowania w Izbie Gmin wskazują na totalny chaos w brytyjskiej polityce, zdezorientowanie oraz brak koncepcji, co dalej  robić w temacie Brexitu. To powoduje, że wzrosło również ryzyko wyjścia UK z UE bez umowy.


Impas w sprawie Brexitu pogłębia się, a traderzy opcyjni widzą możliwość tego, że Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej bez porozumienia 12 kwietnia. Implikowana zmienność dla pary GBPUSD dla opcji trzytygodniowych, która odzwierciedla termin wyjścia z UE, stale rośnie i zbliża się do szczytów z grudnia, a wcześniej z marca ubiegłego roku. Zmienność rośnie drugi dzień z rzędu do poziomu 14,73 proc.

Co prawda risk reversals wskazują na zmniejszenie popytu na opcje PUT względem opcji CALL z 295 pb. w dniu 21 marca do 206 pb. obecnie. Jednak wciąż jest to poziom bliski temu, który widzieliśmy w listopadzie, kiedy to również scenariusz twardego Brexitu był przez rynek wyceniany.

Wykres GBPUSD. Źródło: platforma Conotoxia
Wykres GBPUSD. Źródło: platforma Conotoxia

Z punktu widzenia wykresu notowania GBPUSD wciąż pozostają nad linią trendu wzrostowego, choć jest ona testowana już po raz trzeci.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here