Naga Markets

Za niecałą dobę dojdzie do połączenia sieci głównej Ethereum z Beacon Chain. Wydarzenie to określane jest mianem The Merge. W jego wyniku projekt ten zmieni mechanizm osiągania konsensusu z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Inwestorzy spodziewają się jednak, że będzie mu towarzyszyła wyższa zmienność cenowa na Etherze.

The Merge może wywrzeć presję na zmienność cenową ETH

Choć najważniejsza aktualizacja w historii Ethereum jest już za rogiem, budzi ona niepewność wśród niektórych uczestników rynku. Część inwestorów drugiej co do wielkości wirtualnej waluty spodziewa się wyższej zmienności cenowej w tym czasie. Obawy te potwierdzają niektóre wskaźniki dot. instrumentów pochodnych związanych z Etherem. Otwarte zainteresowanie opcjami na ETH przewyższyło w ostatnim czasie otwarte zainteresowanie opcjami na BTC, co wskazuje na rosnące zainteresowanie spekulacyjne drugą co do wielkości kryptowalutą.

Otwarte zainteresowanie opcjami na Bitcoina wynosi jedynie około 5 mld dol., co stanowi wynik znacznie oddalony od szczytu w wysokości 15 mld dol. Z kolei otwarte zainteresowanie opcjami na Ether sięga aktualnie 8 mld dol., co jednocześnie stanowi nowy rekord. 

opcje eth
Otwarte zainteresowanie opcjami na ETH i BTC. Źródło: Glassnode

Miernik otwartego zainteresowania opcjami odnosi się do liczby aktywnych kontraktów. Choć doszło do ich sprzedaży, nie zostały one zlikwidowane w drodze transakcji kompensującej lub cesji. Mimo iż wskaźnik ten nie pokazuje, kiedy opcje zostały kupione lub sprzedane, można go wykorzystać do pomiaru wolumenu przy różnych cenach wykonania i określenia płynności.

opcje eth
Otwarte zainteresowanie opcjami według ceny wykonania. Źródło: Glassnode

Powyższy wykres przedstawia łączne odsetki otwartych opcji sprzedaży i kupna według ceny wykonania. Lekkie nastawienie na opcje sprzedaży wskazuje na niedźwiedzi sentyment wokół ETH. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

XTB

Kurs Ethera na minusie w zakresie dobowym

Obecnie za jedną monetę ETH trzeba zapłacić około 1,6 tys. dol. Wczorajsza sesja na wykresie tej kryptowaluty została otwarta przy poziomie 1,7 tys. dol. Zamknięcie nastąpiło zaś w pobliżu 1,5 tys. dol. 

W ciągu ostatnich 24 godzin Ether potaniał o ponad 6%. Aktualnie handluje on w okolicy 1,6 tys. dol. za monetę. Od ATH z 2021 r. dzieli go więcej niż 67%. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar już wie: O podwyżce stóp o 50 pb przez FED można już zapomnieć
Następny artykułKurs EUR/USD- linia trendu spadkowego dalej kluczowa
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here