Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission opublikowała cotygodniowy raport Commitments of Traders (COT). Raport ten zawiera istotne informacje dotyczące pozycji inwestorów detalicznych, funduszy hedgingowych i innych spekulantów instytucjonalnych, w tym banków i instytucji finansowych. Z jego najnowszej publikacji wynika, że w ostatnim czasie spadła ilość shortów na USD.

  • Inwestorzy przestają handlować na spadki dolara amerykańskiego
  • Indeks dolara rośnie druga sesję z rzędu

Deprecjacją dolara dobiega końca

Shaun Osborne, szef strategii walutowych w Scotiabank, jednym z największych banków Kanady zwraca uwagę, iż najnowsze dane CFTC odzwierciedlają generalnie bardziej defensywne podejście, jakby inwestorzy wpadali już w świąteczny nastrój.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport CFTC obrazuje spadek pozycji krótkich na notowaniach USD o 3 miliardy dolarów do 27,5 mld USD. Największa zmiana nastrojów dotyczyła EUR, co wyraźnie odzwierciedla jego status jako nadal najpopularniejszej waluty zestawianej z USD.

Ogólnie rzecz biorąc, na dzień 15 grudnia pozycje długie netto spadły do poziomu -14056 kontraktów, co jest najniższym wynikiem od 2011 roku.

– Może to oznaczać, że chętnych do dalszego handlu na spadek wartości dolara może być coraz mniej. Jeśli zatem inwestorzy zaczęliby odchodzić od gry na spadek USD, to obecna sytuacja pandemiczna może prowadzić do istotnej korekty na parach walutowych z dolarem amerykańskim – zauważa Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd.

Capital.com
Capital.com - najlepsze platforma do handlu. 0% prowizji i wąskie spready! SPRAWDŹ NAS

Indeks dolara znów powyżej 90 pkt.

Warto w tym miejscu spojrzeć na notowania indeksu DXY śledzącego siłę dolara amerykańskiego wobec koszyka wybranych walut. Zauważymy tam bowiem, że jego wartości wzrosła w ostatnim czasie o 1,44 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEuro (EUR/PLN) powyżej 4,50 zł. Kurs złotego mocno w dół w poniedziałek
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5140 zł w poniedziałek 21 grudnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here