Naga MarketsBitcoiin spadaWtorkowy poranek przynosi dalszą deprecjację Bitcoina. Jego cena osuwa się już trzecią sesję z rzędu i póki co, niewiele wskazuje, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie. Rynek w dalszym ciągu ma bowiem jeszcze miejsce do pogłębienia tego ruchu.


Cena Bitcoina zmierza w kierunku 9900 USD

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że z czysto technicznego punktu widzenia, pokonanie horyzontalnego oporu w wysokości 9900 USD mogło przyczynić się do powstania większych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydawały się nawet okolice poprzednich wierzchołków tj. 13 tys. USD. Dopiero tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór, w rejonie którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej.

Mimo to, tendencja ta zatrzymała się już w okolicy 11 tys. USD i od kilku dni cena BTC podąża na południe. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 9900 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten znajduje się w rejonie mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że pojawi się tam reakcja popytowa.

Za osłabieniem Bitcoina opowiada się także Tomasz Rozmus. Zauważa on, że wciąż trwa duża batalia o poziom 10 tys usd. Większość osób jak można zauważyć oczekuje niższych cen, chcąc tym samym zająć pozycję na niższych poziomach. Presja sprzedających póki co jest jednak niewystarczająca. Słaba zmienność na BTC może dać więcej altom, na których wzrasta ruch w momencie słabszych sesji Bitcoina.

Ethereum zmierza w kierunku 180 USD

Presję podażową dostrzec można także na notowaniach Ethereum, którego cena odbiła się ostatnio od technicznego oporu w wysokości 230 USD. Trwałe odrzucenie tej strefy mogło otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem – jak pisałem już wczoraj – wydają się okolice 180 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here