Naga MarketsW środę nie widać wiele ruchu na rynku FX i akcji, a inwestorzy w cierpliwości czekają na wskazówki ze spotkania bankierów centralnych pod koniec tygodnia. USD jest minimalnie silniejszy do waluty G10, indeksy oscylują wokół poziomów odniesienia. Ropa jest wyżej po dobrych danych o zapasach.


  • Główna uwaga pozostaje na sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole i przemówieniu prezesa Fed Powella z nadzieją na wskazówki o szykowanym luzowaniu polityki. Poza tym inwestorzy borykają się z niepewności o kierunek dla globalnej gospodarki i ryzyko recesji.
  • Premier Włoch Conte podał się do dymisji w związku ze sporem wewnątrz rządu z koalicyjnym partnerem i przed szykowanym głosowaniem nad wotum nieufności. Teraz prezydent Mattarella rozpocznie konsultacje z przedstawicielami wszystkich partii w celu utworzenia alternatywnego rządu. Dopiero gdy rozmowy nie zakończą się sukcesem (prezydent ma 2 tygodnie), możliwe jest rozpisanie nowych wyborów. EUR nie zareagowało na informacje, a spread między rentownościami włoskich i niemieckich obligacji zaważył się, gdyż inwestorzy widzą mniejsze ryzyko nowych wyborów.
  • GBP jest stabilny w środę po wczorajszym umocnieniu w reakcji na komentarz kanclerz Niemiec Merkel, że strona unijna nie potrzebuje nowego otwarcia ws. umowy brexitu, by myśleć o praktycznych rozwiązaniach kwestii brexitu. GBP/USD opada z 1,2175 w stronę 1,2150.
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop
  • Indeksy w Azji dryfują blisko poziomów zamknięcia z poprzedniego dnia. Shanghai Composite rośnie o 0,03 proc., a japoński Nikeii225 traci 0,3 proc.
  • Ropa WTI jest wyżej o 0,4 proc. na 56,4 USD/b wsparta przez korzystny raport API. W ubiegłym tygodniu zapasy ropy naftowej w USA spadły o 3,45 mln baryłek, mocniej od oczekiwanej redukcji o 1,9 mln.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here