Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś dość pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem o 1,08 proc.

  • 9 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 11 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

CCC liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 9 zyskiwało dziś na wartości, a 11 odnotowało spadki. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach spółki CCC, której akcje wzrosły w trakcie czwartkowego handlu aż o 17,25 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania CD Projektu, którego akcje zanotowały spadek o 8,56 proc.

Źródło: Stooq

51 proc. spółek z GPW traciło w środę na wartości

W trakcie środowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto zwrócić uwagę, że były one niemal 6-krotnie wyższe niż na notowaniach jakiejkolwiek innej spółki z GPW.

Warto także zwrócić uwagę, że jedynie 37 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, aż 51 proc. odnotowało spadki a 12 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje CDR poniżej 400 zł

Spoglądając na notowania CD Projektu zauważymy, że inwestorom nie spodobała się wczorajsza informacja o „crunch’u”, czyli wprowadzeniu 6-dniowego tygodnia pracy na siedem tygodni przed premierą Cyberpunka 2077. Tylko od wczoraj notowania spółki spadły o 11 proc. osuwając się w ten sposób poniżej 400 zł

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złotego mocno zyskuje do dolara, euro, franka i funta w czwartek 1 października
Następny artykuł7 spółek z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here