Naga MarketsPoczątek mijającego tygodnia był na rynku walut wirtualnych niezwykle emocjonujący. Wszystko to za sprawą dynamicznej aprecjacji najstarszej kryptowaluty, która pociągnęła za sobą również zdecydowaną większość Altcoinów. Okazuje się jednak, że pomimo tych wzrostów, jak również pomimo późniejszych projekcji wskazujących, że Bitcoin jest nadal niedowartościowany i powinien kosztować 14 000 USD, inwestorzy indywidualni nie wierzą w nagłą zmianę nastawienia rynku. Wręcz przeciwnie, sugerują oni, że to jeszcze nie koniec spadków “cyfrowego złota”.


Inwestorzy indywidualni nie wierzą w powrót hossy na BTC

W ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalną zmianą nastawienia rynku i powrotem do hossy na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, pomimo niezwykle dynamicznych, wtorkowych wzrostów zdecydowana większość inwestorów indywidualnych spodziewa się powrotu do spadków.

Zobacz także: Raport: BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

W ankiecie wzięły udział 934 osoby. Zaledwie 341 z nich spodziewa się, że obecne wzrosty są w stanie zmienić ogólne nastawienie rynku i rozpocząć kolejną hossę na notowaniach BTC. Odmienne zdanie miało aż 593 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.

Okazuje się więc, że mimo, iż licząc od grudniowych dołków cena Bitcoina zyskała już ponad 70%, to większość krypto-społeczności zakłada, iż to jeszcze nie koniec “kryptowalutowej zimy”.

Bitcoin będzie kosztował $50 tysięcy

Zgoła odmienne stanowisko prezentuje natomiast założyciel i prezes przedsiębiorstwa kryptowalutowego Messari, Ryan Selkis. W minionym tygodniu przyznał on bowiem, że dzięki rosnącemu zainteresowaniu pokolenia millenialsów, w przeciągu najbliższych lat wartość Bitcoina ma wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 50 tysięcy dolarów.

„Wielki transfer majątku” do rąk nowego pokolenia wesprze Bitcoina

W trakcie następnych 20 lat eksperci spodziewają się „wielkiego transferu majątku” o wartości nawet 30 bilionów dolarów (millenialsi mają odziedziczyć po rodzicach wypracowany przez nich kapitał). Ryan Selkis na Twitterze zasugerował, że jeżeli 1% z tej kwoty zostanie przeznaczony w inwestycje kryptowalutowe, wtedy Bitcoin i jemu podobne staną się jedną z najważniejszych klas aktywów. Właśnie na tym twierdzeniu opiera swoje projekcje co do wzrostu kursu BTC w okolice 50 tysięcy dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – 6 dni do Brexitu i aż 7 możliwych scenariuszy
Następny artykułPoznaj aktualne kursy walut dolar, euro, funt i frank przed nowym tygodniem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here