Naga MarketsBitcoiin spadaMiniony tydzień nie był zbyt optymistyczny dla posiadaczy kryptowalut. Cena najstarszej z nich osunęła się bowiem od początku tygodnia o ponad 5% powiększając tym samym trwającą od 26 czerwca br. deprecjację do ponad 31%. Mimo, że cena BTC testuje obecnie dość istotny poziom wsparcia, inwestorzy indywidualni nie wierzą w jego odrzucenie i zmianę nastawienia rynku. Wręcz przeciwnie, sugerują oni, że to jeszcze nie koniec spadków “cyfrowego złota”.


Bitcoin testuje kluczowe wsparcie

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że cena najstarszej z kryptowalut ponownie osunęła się w okolice 9400 USD. Jeżeli wsparcie to po raz kolejny zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów. O wiele gorzej będzie jednak, jeżeli cena BTC osunie się poniżej obecnie testowanej strefy. Z czysto technicznego punktu widzenia, takie coś mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszej deprecjacji w okolice 8800 USD, 7600 USD, bądź nawet 6800 USD.

Wykres BTCUSD dostarcza TradingView

Inwestorzy indywidualni nie wierzą w powrót hossy na BTC

W ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych przeprowadziliśmy ankietę mającą na celu sprawdzenie jak duże grono naszych czytelników opowiada się za potencjalną zmianą nastawienia rynku i powrotem do hossy na notowaniach Bitcoina (BTC), a ilu z nich spodziewa się jego dalszej deprecjacji. Jak się okazuje, większość inwestorów indywidualnych spodziewa się dalszych spadków.

W ankiecie wzięły udział 473 osoby. 190 z nich spodziewa się, że obecne testowane wsparcie może zostać odrzucone, co w konsekwencji doprowadzi do ponownych wzrostów na BTC. Odmienne zdanie miało 283 ankietowanych, którzy wskazali, że Bitcoin spadnie jeszcze niżej.

#Bitcoin (#BTC) testuje istotne wsparcie w wysokości 9400 USD. Czy to już koniec spadków i czas na powrót do wzrostów?

Publiée par Comparic.pl sur Vendredi 30 août 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed nami decyzje monetarne RBA i BoC oraz raport z amerykańskiego rynku pracy (NFP)
Następny artykułDolar najsilniejszy od dwóch lat. Jak kształtuje się kurs euro, funta i franka w weekend?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here