Naga MarketsInwestorzy nie odpuszczają spółce GameStop. Dalszy szał zakupowyPodczas sesji z 25 lutego byliśmy po raz kolejny świadkami pompowania spółki, która według klasycznych sposobów analizy wydaje się zupełnie irracjonalnym walorem do skupowania. Mowa o GameStop, która podczas czwartkowej sesji handlowej ponownie przekroczyła zakres 100% wzrostu, a w piątek dodaje kolejne 10%. Luka co prawda nie została jeszcze całkowicie pokryta, jednak wiele do tego nie brakowało.

  • Czwartkowa sesja handlowa ponownie pokazała, że inwestorzy są skłonni napędzać wzrosty na spółce GameStop
  • Rynek wygenerował ponad 100 procent wzrostu, luka spadkowa jednak nie została w całości pokryta
  • Analitycy zauważają dużą aktywność na rynku opcyjnym spółki

Widoczny jest gwałtowny wzrost zakupów opcji kupna GameStop

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna już spółka amerykańska GameStop podczas wczorajszej sesji ponownie obfitowała w spore zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych. Spółka wygenerowała ponad 100 procentowy wzrost akcji, wkraczając w techniczny zakres pokrywania luki spadkowej z ostatnich sesji. Ta jednak nie została całkowicie pokryta, w związku z czym też dalsze zainteresowanie poziomami do pokrycia wśród detalistów może być duże.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tymczasem analitycy Wall Street zauważyli dużą aktywność nie tyle na samych akcjach spółki, jak głównie na rynku opcyjny. W przeciwieństwie jednak do zeszłomiesięcznego, wstrząsającego rynkiem ruchu, analitycy nie są przekonani, że inwestorzy indywidualni byli główną siłą napędową tego ruchu. Gwałtowny wzrost zakupów opcji kupna GameStop, skupionych na tych z ceną wykonania 60 dolarów i mających wygasnąć pod koniec tygodnia, został zaobserwowany późnym środowym popołudniem.

wykres GameStop H1 26.02.2021
GameStop H1 26.02.2021

Dyrektor BlackBoxStocks, platformy analitycznej i społecznościowej zajmującej się akcjami i opcjami podał, że obecna aktywność nie wydaje się być znana z poprzedniego rajdu na akcjach spółki. Według firmy – ostatnia aktywność wydawała się być prawdopodobnie kombinacją dużych, profesjonalnych graczy, jak również indywidualnych nabywców.

Mimo, iż ruch ten zatem wygląda na próbę wywarcia presji większych instytucji – firma wróciła również uwagę na szerszą rolę, jaką odgrywają inwestorzy indywidualni w tym wypadku oraz na możliwość trwałego wzrostu zainteresowania klientów indywidualnych spółką, co może zmienić dynamikę rynku w dłuższej perspektywie. Jedynym problemem w tym zestawieniu jest fakt, iż GameStop może być nadal popularną krótką pozycją wśród niektórych funduszy hedgingowych, co oznaczać będzie w dalszym ciągu walkę popytu z podażą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here