Naga MarketsInwestorzy na rynku opcji bitcoina liczą na dalsze wzrosty kursuInwestorzy na rynku opcji bitcoina najwyraźniej spodziewają się wzrostu ceny BTC po ostatnich korektach.

  • Bitcoin odnotowuje ostatnio spadki. Tyle że te nie zrażają inwestorów, którzy oczekują dalszych wzrostów, gdy korekty dobiegną końca.
  • O powyższym świadczy choćby to, że popyt na giełdach opcji rósł wraz ze spadkami.

Bitcoin będzie drożał

Chociaż bitcoin odnotowuje dziś poważne spadki, inwestorzy na rynku opcji są pewni, że gdy te dobiegną końca, zacznie się nowa fala hossy. Według danych Deribit, największej giełdy opcji kryptowalutowych pod względem wolumenu, inwestorzy na rynku opcji agresywnie gromadzili bitcoiny, gdy kurs spadał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Eksperci z rynku opcji bitcoina obserwowali silny trend akumulacji w listopadzie i grudniu. Kiedy bitcoin odnotował duże korekty, takie jak spadek do 16 188 USD na Binance w dniu 26 listopada, popyt ze strony kupujących znacznie wzrósł i to właśnie na giełdach opcji.

Optymistyczne nastroje na giełdach

Pod koniec listopada analitycy Deribit zauważyli że sprzedaż kontraktów call (czyli tych, które drożeją wraz z rosnącymi cenami BTC) zdominowała rynek, co pokazało wyraźny trend sugerujący to, że inwestorzy wierzą w dalszą hossę.

Chociaż kontrakty opcji są również wykorzystywane przez inwestorów detalicznych, częściej korzystają z nich profesjonalni handlowcy. Ci zaś zazwyczaj używają opcji ze względu na ich złożoność w porównaniu z kontraktami futures. Deribit zauważa, że “konsekwentna akumulacja bitcoinów według algorytmów średniej ceny ważonej czasowo (TWAP), odkąd bitcoin przekroczył punkt cenowy 13 000 USD, stworzyła dodatkowe zaufanie wokół bitcoina”. Algorytmy TWAP są często używane przez instytucje i fundusze hedgingowe do stopniowego kupowania aktywów.

Portfele zamówień giełdowych i trendy wolumenowe wykazują podobny trend. Handlowiec BlockTower, Avi Felman, sugeruje nawet, że nastąpił już transfer ze „słabych rąk” do „mocnych rąk”. 

Dziś za 1 BTC płaci się 17 762 USD, czyli 8 proc. mniej niż tydzień temu. Pokazuje to, że korekta na rynku nadal trwa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here