Naga MarketsBrexit kurs funtaNiewiele się zadziało w nocy na rynkach finansowych i w spokojnym klimacie przechodzimy do ostatnich w tym tygodniu godzin handlu europejskiego. Inwestorzy monitorują przebieg negocjacji brexitu i czekają na werdyktu UE o terminie odroczenia. GBP pozostaje nieco słabszy przy 1,2850 w obliczu wizji przedterminowych wyborów. Na rynku akcji inwestorzy niechętnie podejmują aktywność, co trzyma indeksy w miejscu.


  • GBP/USD podniósł się po zejściu na krótko pod 1,28 po doniesieniach BBC, że premier Boris Johnson obiecał posłom więcej czasu na debatę nad ustawą wdrażającą brexit, jeśli przystaną na przedterminowe wybory 12 grudnia. Ale o przegłosowaniu rozwiązania parlamentu decydują głosy Partii pracy, której nie zachęcają słabe sondaże. Sprawa pozostaje otwarta.
  • Dziś ambasadorzy UE mają się spotkać i dyskutować o terminie odroczenia daty brexitu, która zaoferują Wielkiej Brytanii. Rząd brytyjski ma zamiar forsować przyspieszone wybory, jeśli UE da odroczenia do stycznia.
  • EUR/USD krąży wokół 1,11. EUR jest niżej po rozczarowujących odczytach PMI i po posiedzeniu EBC, które poza pożegnaniem prezesa Draghiego nie wniosło nic ciekawego.
  • Na rynku akcji nie widać obranego kierunku. Inwestorzy dalej czekają na świeże sygnały. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., futures na DAX zyskuje niecałej 0,2 proc.
  • Ropa WTI pozostaje mocna blisko 56 USD/b po zaskakująco dobrych danych o zapasach w USA w środę i nadziejach na działania OPEC ograniczające wydobycie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here