Naga Markets

Duża ilość inwestorów oraz spekulantów zwróciła się w ostatnim czasie w stronę kryptowalutowych pożyczkodawców. Celem tej grupy jest wirtualna waluta przynależna do projektu Ethereum.  Osoby te zaczęły masowo pożyczać ETH na platformach tj. Aave, czy Compound Finance, by załapać się na zrzut darmowych tokenów Ethereum PoW (ETHW), które mają powstać w wyniku hard forka sieci.  

Inwestorzy pożyczają ETH, aby otrzymać więcej ETHW

Podczas gdy podwaliny pod nadchodzące The Merge zostały już położone, spekulanci przygotowują się nie tylko pod to wydarzenie. Z obserwacji zachowań kryptowalutowych pożyczkodawców wynika, że ci musieli wstrzymać bądź ograniczyć pożyczki udzielane w Etherze z powodu ogromnego popytu. Najmocniej sytuację tę odczuły popularne platformy z branży zdecentralizowanych finansów tj. Aave, czy Compound Finance. Problem ten zaczynał narastać w ciągu ostatniego miesiąca.

Na początku sierpnia górnicy Ethereum, którzy sprzeciwiają się przejściu tego projektu z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS),  ponieważ nie będą mogli już dalej kopać ETH, zaproponowali stworzenie nowej alternatywy w postaci tokena Ethereum PoW (ETHW). Miałby on powstać w wyniku hard forka.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Jeżeli dojdzie do rozwidlenia sieci, do portfeli posiadaczy ETH wpłyną za darmo ETHW w ilości adekwatnej do salda na ich adresach. Stąd też rosnące zapotrzebowanie na Ether u osób, które chcą wykorzystać tę okazję. 

We wtorek społeczność zarządzająca Aave opowiedziała się większą ilością głosów za wstrzymaniem pożyczek w ETH w okresie przejściowym poprzedzającym The Merge. Propozycja ta pojawiła się początkowo już 24 sierpnia br., gdy platforma ta odnotowała gwałtowny wzrost popytu na Ether do poziomów zaczynających wywierać presję na podaż płynności. 

XTB

Inny znany pożyczkodawca – Compound Finance również odczuł wzmożone zapotrzebowanie na ETH. Z tego też względu wprowadził on niedawno limit pożyczek w wysokości 100 tys. monet ETH do czasu opadnięcia emocji związanych z aktualizacją Ethereum.

Inwestorzy wycofują Ethery z giełd na zewnętrzne portfele

W ostatnim czasie doszło również do trzeciej co do wielkości liczby wypłat monet ETH z platform handlowych od marca 2022 r. Eksperci przypisują to zjawisko wrześniowej aktualizacji Ethereum oraz możliwości powstania forka tej sieci.

Choć nie jest jasne, czy ETHW przyciągnie wystarczającą ilość inwestorów oraz górników, spekulanci mogą nie chcieć zaprzepaścić tej okazji. Z najnowszego raportu opublikowanego przez Delphi Digital wynika, że wzrost odpływu ETH z giełd ma związek z rosnącym apetytem na darmowe tokeny. 

Tymczasem Ether porusza się w okolicach 1,5 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 24 godzin jego wartość uległa blisko 9% zmianie. W perspektywie tygodniowej potaniał on zaś o ponad 3%.  

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCeny energii elektrycznej gwałtownie rosną. Czy Unia zdąży powstrzymać kryzys?
Następny artykułKurs dolara i franka wyżej od euro pierwszy raz od lutego 2020 r. Co dalej ze złotym?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here