Naga MarketsCena Bitcoina spadła na początku tygodnia o ponad 13 500 dolarów, co stanowiło przeszło 23 proc. Jednym z rzekomych powodów tych spadków miała być wypowiedz Elona Muska, który stwierdził, że Bitcoin i Ethereum są drogie. Niemniej jednak, wiele wskazuje na to, że inwestorzy instytucjonalni wykorzystali poniedziałkową i wtorkową przecenę do zakupu kryptowalut o wartości 170 milionów dolarów.

Squere zakupiło BTC za 170 mln USD

Prezes Blockstream Adam Back uważa, że inwestorzy instytucjonalni wykorzystali spadki z początku tygodnia do zakupu BTC przez Square o wartości 170 milionów dolarów. W jego ocenie jest to znakiem, że instytucje skupują wiodące aktywa kryptowalutowe podczas korekt na całym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Square, amerykański dostawca usług finansowych poinformował we wtorek w oficjalnym oświadczeniu, że firma kupiła około 3318 bitcoinów za łączną cenę 170 milionów dolarów. Oznacza to, że średnia cena zakupu wyniosła 51 235 dolarów za BTC.

W połączeniu z wcześniejszą inwestycją Square w BTC o wartości 50 milionów dolarów w październiku 2020 r., udziały firmy w BTC stanowią obecnie jednak zaledwie około 5 proc. jej całkowitych aktywów.

– Zgodnie z celem firmy Square wierzy, że kryptowaluta jest instrumentem wzmocnienia gospodarczego, umożliwiającym jednostkom uczestnictwo w globalnym systemie walutowym i zabezpieczanie własnej przyszłości finansowej – zauważył Square w oświadczeniu dodając, że inwestycja jest częścią stałego zaangażowania Square w bitcoin, a firma planuje na bieżąco lokować środki w BTC na równi z innymi inwestycjami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt kurs | sp500 indeks | kurs usd on line | cena złotego | funt szterling |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro zyskuje po dobrych danych dotyczących niemieckiego PKB
Następny artykułBitcoin, ethereum i inne kryptowaluty zyskają na fortunie odziedziczonej przez millenialsów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here