Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa przyspieszył wiele zmian w gospodarce. Mowa tu oczywiści m.in. o globalnej cyfryzacji wielu usług. Fakt ten sprawił, że sporo firm przestawiło się na pracę zdalną. Jak się okazuje, miało to również wpływ na decyzje inwestycyjne podejmowane przez zarządzających funduszami.

Zaradność radzenia sobie z kryzysem jednym z kryteriów inwestycyjnych

Bloomberg wskazuje, że zarządzający funduszami podejmując decyzje inwestycyjne nie kierują się już tylko i wyłącznie twardymi danymi dot. sytuacji finansowej interesujących ich spółek. Coraz częściej zwracają oni bowiem również uwagę na podejście firmy do swoich pracowników i klientów:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Czy firmy przestawiły się na pracę zdalną, aby pozwolić swoim pracownikom pracować z domu?
  • Czy firmy nadal płaciły pracownikom kontraktowym, którzy z powodu pandemii nie mogli pracować?
  • Czy firmy oferują elastyczność klientom, którzy nie mogą płacić rachunków na czas?

Jest to część rosnącego światowego trendu w zakresie ochrony środowiska, społeczeństwa i inwestowania w przedsięwzięcia, które przynoszą korzyści społeczeństwu. Tacy zarządzający funduszami uważają, że tego typu podejście do prowadzenia biznesu, pracowników i klientów ma również sens biznesowy.

Inwestorzy uważają bowiem, że bycie dobrym pracodawcą i partnerem biznesowym może w końcu zaprocentować trwałymi zyskami w dłuższej perspektywie, jeśli, na przykład, przyczyni się to do wyższego poziomu zatrzymania pracowników lub pomoże uniknąć zakłóceń w łańcuchach dostaw.

– Ta pandemia jest papierkiem lakmusowym, który pokazuje, które firmy szybko i właściwie zareagowały na kryzys – powiedział Haruna Usui, starszy strateg inwestycyjny w AllianceBernstein Japan dodając, że niektóre firmy potrzebowały więcej czasu, zanim na przykład pozwoliły swoim pracownikom pracować w domu.

Inwestycje w projekty przynoszące korzyści społeczeństwu rozwijają się na całym świecie, a emisja obligacji socjalnych, które mają zapłacić za takie transakcje, bije rekordy w skali globalnej. W samej Japonii od początku roku sprzedano takie papiery wartościowe za kwotę 328 mld jenów (3 mld USD), osiągając już ponad 70% wartości z całego 2019 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: Główne rynki dają sygnały spadkowe – czy ponownie zanegują zejścia?
Następny artykułLufthansa drożeje o 20%. Jest porozumienie w sprawie wartego 9 mld euro bailoutu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here