Naga Markets

Choć The Merge to przełomowe wydarzenie dla Ethereum, przejście Ethera z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) nie przyciągnęło jeszcze nowych inwestorów na rynek. Kilka dni po połączeniu warstwy wykonawczej sieci ETH z Beacon Chain doszło do spadków na tej wirtualnej walucie. Choć zużywający mniej energii mechanizm konsensusu powinien przyciągnąć przedsiębiorstwa dbające o ESG, instytucje te mogą wahać się przyjęcia tej kryptowaluty m.in. ze względu na panującą niepewność regulacyjną.

Inwestorzy instytucjonalni wahają się przed zakupem Ethereum (ETH)

Firmy i instytucje nie wykazują jeszcze oznak większego zainteresowania drugą co do wielkości kryptowalutą, mimo iż ta stała się ona bardziej ekologiczna. Zmiana mechanizmu osiągania konsensusu z PoW na PoS zmniejszyła zużycie energii przez ten projekt aż o 99,95%. Aktualnie Ether handluje w okolicy 1,3 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 7 dni jego wartość zmniejszyła się o ponad 22%. 

W opinii niektórych analityków inwestorzy instytucjonalni wciąż mogą wahać się wejścia w ETH ze względu na niepewność regulacyjną dot. krypo aktywów. Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – Gary Gensler stwierdził jakiś czas temu, że kryptowaluty oparte na PoS mogą być postrzegane, jako papiery wartościowe. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Choć kurs wirtualnej waluty przynależnej do Ethereum spadł w ostatnim czasie, niektóre giełdy poinformowały o wzroście wolumenu obrotu Etherem. Do tego grona należy, chociażby Bitstamp. Dyrektor generalny amerykańskiego oddziału tej platformy – Bobby Zagotta ujawnił, że na jego giełdzie doszło do około 56% wzrostu obrotu ETH przez instytucje w porównaniu do 35% wzrostu wolumenu ze strony inwestorów detalicznych.  

XTB

Zdaniem kierownika ds. badań nad aktywami cyfrowymi firmy VanEck – Matthiewa Sigela wystarczy jeden główny interesariusz, który podjąłby decyzję o zakupie Ethera, by zachęcić inne firmy do wskoczenia w rynek. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJastrzębi Fed dodaje skrzydeł dolarowi. Recesja w Niemczech dobije euro
Następny artykułJen „skazany” na dalszą wyprzedaż. USD/JPY może wkrótce osiągnąć poziom 150,00
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here