Naga Markets



W minionym tygodniu informowaliśmy o tym, iż założona w 1989 roku spóła MicroStrategy postanowiła zainwestować 425 milionów dolarów w BTC. Jak się okazuje, zapoczątkowało to swego rodzaju trend na zakup Bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych. Ostatnie dane wskazują, że skala tego zjawiska jest całkiem spora.

  • Spóła MicroStrategy zainwestowała 425 milionów dolarów w BTC
  • W ostatnim czasie zauważalnie wzrosło zainteresowanie BTC ze strony inwestorów instytucjonalnych

Inwestorzy Instytucjonalni idą w ślady MicroStrategy 

Joseph Young z serwisu LongHash wskazuje, że na platformie Bakkt odnotowano 15 września br. rekordowo wysokie obroty. Tylko tego dnia zawarto ta bowiem aż 15 955 kontraktów BTC, co przewyższyło dotychczasowy rekord aż o 36 proc.

W ostatnich tygodniach wzrósł również wolumen na LMAX Digital, kolejnej giełdzie kryptowalut, która służy przede wszystkim inwestorom instytucjonalnym. Według danych Skew, LMAX Digital przetwarza około 84 mln dolarów dziennie, wyprzedzając Bitstamp, Kraken i Gemini. Obecnie Skew klasyfikuje LMAX Digital jako drugi co do wielkości rynek spot BTC po Coinbase, co potwierdza wysoki popyt instytucjonalny.

W tym samym okresie wzrosły również aktywa zarządzane przez Grayscale, firmę zajmującą się inwestowaniem w kryptorowaluty, która umożliwia instytucjom uzyskanie ekspozycji na BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust.

Jednoczesny wzrost wolumenu Bakkt, LMAX Digital i Grayscale wskazuje na ogólny wzrost popytu instytucjonalnego po masowym zakupie Bitcoinów przez MicroStrategy. W dalszym ciagu pozostaje on jednak znacznie niższy niż na platformach detalicznych, które przetwarzają miliardy dolarów dziennie. Nie zmienia to jednak faktu, iż utrzymanie obecnej dynamiki wzrostu zainteresowania kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych może przyczynić się do większej adopcji wirtualnych aktywów.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowe plany Forda, rozczarowanie Tesli oraz decyzja RBNZ (To warto wiedzieć)
Następny artykułPoznaj Start – Up Value, lidera w świecie nowoczesnych technologii
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here