Naga MarketsDyrektor zarządzająca aktywami kryptowalutowymi Grayscale stwierdziła, że inwestorzy instytucjonalni nieustannie wchodzą na rynek cyfrowych walut.

W rozmowie z portalem The Block z 8 października dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu Rayhaneh Sharif-Askary powiedziała, że duzi gracze konsekwentnie wchodzili na rynek BTC przez cały rok.

85 mln USD i inwestorzy instytucjonalni

Tylko w drugim kwartale tego roku 85 milionów USD na tym rynku pochodziło od dużych inwestorów. To aż dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale.

Sharif-Askary wyjaśniła:

„Wiesz, to naprawdę zabawne, często mnie o to pytają, w mediach jest taka retoryka: kiedy inwestorzy instytucjonalni się zaangażują i zaczną inwestować…  to takie zabawne, ponieważ jest to ironiczne. Widzimy, że inwestorzy instytucjonalni inwestują z nami przez cały czas, i to już od dawna ”.

Inwestorzy znów czują się dobrze z altcoinami

Jej komentarze kontrastują jednak z ogólnym sentymentem branży w kwestii zainteresowania instytucji BTC. Rozczarowanie można było zwłaszcza wyczuć od czasu uruchomienia platformy Bakkt we wrześniu br., gdy rynek liczył na wielki przełom. Tego jednak nie było, co – zdaniem niektórych – przełożyło się na spadki kursu.

Od tego czasu wielu zakładało, że instytucje są jednak na razie pesymistycznie nastawione do bitcoina (BTC). Słowa ekspertki jednak temu przeczą.

Sharif-Askary zauważyła, że ​​działalność inwestycyjna “nie uwzględnia tłumienia cen”. Ujawniła, że w drugim kwartale około 25% całkowitych wpływów na rynek było ukierunkowanych na altcoiny, dodając, że „wspaniale było zobaczyć tę dywersyfikację” w różnych aktywach.

Grayscale oferuje obecnie fundusze powiernicze dla dziewięciu kryptowalut, w tym etheru (ETH), bitcoin cash (BCH) i litecoina (LTC) oprócz samego bitcoina.

Z kolei popularny trader NexusHash napisał ostatnio na swoim blogu:

“Wracając do innych krypto aktywów można zauważyć, że dominacja bitcoina w całym rynku w końcu spada. Patrząc na tygodniowy wykres kapitalizacji dla altcoinów można zauważyć, że wskaźnik RSI pod koniec sierpnia był na rekordowo niskim poziomie. Badając ostanie 6 lat można zauważyć, że wyznaczał on nam moment odpływania kapitału od bitcoina w stronę innych kryptowalut. Dodatkowo można pokusić się o narysowanie linii wsparcia. Według mnie oznacza to początek altseason i spokojnie można ładować się w te najmocniejsze fundamentalnie z pierwszej setki. Im wyżej w kapitalizacji tym większa szansa, że przetrwa kolejne 5 lat. To co najbardziej kluczowe do przetrwania danego tokenu/monety to duża ilość giełd, wysoki volumen, liczebna społeczność, aktywny zespół developerów (eventy, nowe partnerstwa), ilość zmian w kodzie oraz przyjęty model biznesowy tak by zawsze starczało funduszy na dalszy rozwój. Dobrze by projekt tworzył jakąś wartość dodaną, ekonomiczną, innowacje tak by został zachowywany na niego popyt.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here