Naga MarketsMimo, że od powstania najstarszej z kryptowalut minęło już ponad 11 lat, to rynek ten wciąż uznawany jest za stosunkowo młody i dość słabo uregulowany. To wszystko sprawia, że inwestorzy instytucjonalni są niezwykle ostrożni z podejmowaniem decyzji inwestycyjnych na tym polu. Nie wykluczają oni jednak, że w przyszłości zaangażują się w handel cyfrowymi aktywami zdecydowanie bardziej. Stawiają jednak pewne warunki, które musiałyby zostać najpierw spełnione.


Nadzór, płynność i regulacje

Podczas targów BlockShow Asia 2019 zorganizowano panel “Unlocking Yield In Cryptocurrency Assets — Encouraging Institutions To Enter The Industry”, w trakcie którego poruszono rolę inwestorów instytucjonalnych w świecie kryptograficznym oraz wyzwań, przed jakimi stoją inwestorzy wkraczający na ten rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Justin Chow, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w Azji dla Cumberland wskazał, że nadzór, płynność i regulacje są trzema najważniejszymi petycjami inwestorów instytucjonalnych, którzy wskakują do krypto.

Inni paneliści zgodzili się, że są to istotne katalizatory, sugerujące, że zainteresowanie instytucji inwestowaniem w kryptografię rośnie z dnia na dzień. Okazuje się więc, że inwestorzy instytucjonalni nie rezygnują całkowicie z zaangażowania w handel aktywami cyfrowymi. Czekają oni tylko na lepsze czasy, kiedy rynek ten będzie spełniał ich oczekiwania.

Zobacz także: Europa może stać się światowym liderem w dziedzinie kryptografii

Kryptowaluty muszą stać się łatwe w użyciu

Kolejny ważnym elementem debaty było także określenie, które kraje dokładają wszelkich starań, aby przyjąć waluty kryptograficzne. Jasper Lee, dyrektor zarządzający w eToro wskazał, że zależy to od tego, na jakim biznesie się skupiasz.

– Z perspektywy giełdy, skupiamy się na klientach detalicznych. Jesteśmy zarejestrowani na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych i mamy swoją siedzibę w Singapurze – rząd singapurski jest otwarty na technologię kryptograficzną i technologię blockchain. Ale chciałbym zobaczyć ramy w USA, przynajmniej w jaki sposób uzyskać odpowiednią licencję, byśmy mogli wejść na rynek. Wiemy, że jest to ogromny rynek, ale nie możemy go dotknąć – dodał Ben Zhou, współzałożyciel i CEO w Bybit

Saharan Nair przyznał natomiast, że organy regulacyjne muszą uczynić waluty kryptograficzne łatwymi w użyciu. Jego zdaniem przepisy muszą być zaprojektowane tak, aby spełniały oczekiwania i potrzeby użytkownika.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHistoria pieniądza. Od barteru po kryptowaluty. Część 16. I wojna światowa
Następny artykułAmazon odwołuje się od kontraktu Pentagonu z Microsoftem wartego 10 mld USD. Powodem “wyraźna stronniczość”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here