Naga MarketsMimo, że cena bitcoina spadła od połowy kwietnia o 35600 dolarów, co stanowiło niemal 55 proc. wskutek czego zniwelowane zostały całe wzrosty z początku roku, to okazuje się, iż coraz większe grono inwestorów zajmujących się zarządzaniem aktywami i majątkiem zaczyna postrzegać kryptowaluty jako klasę aktywów i chce w nie inwestować.

Instytucje chcą inwestować w kryptowaluty

“Naszym zadaniem jest pomóc im umieścić ich pieniądze tam, gdzie chcą inwestować”, powiedział dyrektor generalny J.P. Morgan Asset & Wealth Management.Wielu klientów JPMorgan, jednego z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 3,4 biliona dolarów uważa kryptowaluty za klasę aktywów.

Podczas wywiadu udzielanego Bloomberg Wealth, Mary Callahan Erdoes pełniąca rolę dyrektor generalnej J.P. Morgan Asset & Wealth Management zapytana została, co by zrobiła, gdyby klient przyszedł do JPMorgan i powiedział, że chce zainwestować w kryptowaluty.

– Waluty cyfrowe są nowe i ogólnie rzecz biorąc, waluty cyfrowe są przedmiotem debaty na temat tego, czy są one klasą aktywów, czy nie – odparła dodając, że wielu klientów JP Morgan uważa, że to jest klasa aktywów i chcę w nią inwestować.

Naszym zadaniem jest pomóc im ulokować ich pieniądze tam, gdzie chcą inwestować. To bardzo osobista rzecz. Nie mamy bitcoina jako klasy aktywów per se, a czas pokaże, czy ma on magazyn wartości. Ale zmienność, którą widzisz w nim dzisiaj, po prostu musi się rozegrać w czasie – wskazała.

Jej komentarze były echem tego, co powiedział dyrektor generalny JPMorgan Jamie Dimon w maju, kiedy osobiście doradził ludziom, aby “trzymali się z dala” od kryptowalut. Zauważył on wówczas jednak, że to nie znaczy, iż jego klienci ich nie chcą.

– Nie mówię ludziom, jak mają wydawać swoje pieniądze, niezależnie od tego, jak ja osobiście mogę się czuć w związku z czymś – przyznał wówczas Dimon.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak kupić amerykańskie akcje | akcje pgnig notowania | orlen kurs | mercator kurs | akcje cdr | pgnig notowania | notowania ropy wti | eur usd wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy można zarabiać na bankach?
Następny artykułKurs dolara (AUD/USD) skazany na spadki? Duże banki niedźwiedzio nastawione do Aussie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here