Naga MarketsOpublikowane dzisiaj dane makro nt. dynamiki PKB za II kwartał niewątpliwie poprawiają statystykę. Czy coś więcej? Nie do końca, gdyż każdy widzi, że problemy (czynniki zewnętrzne: recesja w Niemczech, wojny handlowe, Brexit) czają się za rogiem. Tym samym determinantem tego, co będzie się działo wokół złotego pozostanie globalny sentyment, a zwłaszcza to jak postrzegane będą perspektywy wokół euro.


W krótkim terminie wypadkowa to ewentualne lepsze informacje z frontu rozmów handlowych USA-Chiny plus spekulacje wokół zbliżających się posiedzeń EBC (12 września) i FED (18 września). W piątek EURUSD próbował wyhamować impet spadku w kontekście wsparcia, jakim jest poziom 1,1026 będący dołkiem z 1 sierpnia, ale chyba nie do końca mu to wyszło. Inwestorzy zdają się ignorować głosy napływające nawet z samego EBC, że oczekiwania wobec 12 września mogą być nadmierne.

Technicznie w bilansie tygodnia najlepiej wypada CHF/PLN, którego pomału zaczyna wspierać też odbijający EUR/CHF, a najgorzej USDPLN, który znalazł się na najwyższych poziomach od ponad 2 lat. Niemniej EUR/PLN nie zdołał naruszyć bariery 4,40, co można uznać za pewną zapowiedź tego, że początek września być może przyniesie próbę odreagowania.

Wykres tygodniowy CHFPLN
Wykres tygodniowy CHFPLN


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here