Naga MarketsInwestorzy głównych indeksów wystawieni na spore ryzyko - twierdzi Bank of AmericaWszechobecny szał handlu detalicznego, euforyczne nastroje i bardzo wysokie już ceny głównych indeksów oraz większości akcji powodują, że analitycy Bank of America wysyłają sygnały ostrzegawcze. W ostatniej nocie banku możemy przeczytać, że racjonalność ponownie zaczyna być wypierana przez chciwość a to skończyć się może tylko w jeden sposób. Czy czeka nas na rynku raptowny short squeeze w ciągu kolejnych sesji?

  • Zdecydowanie w ostatnim czasie główne indeksy obierają tylko jeden kierunek
  • Główni analitycy Bank of America wysyłają sygnały ostrzegacze 
  • Według nich istnieje spory potencjał wykonania short squeeze-u na rynkach
  • Czy rosnące akcje mimo słabszych wyników mogą być tego oznaką?

Wyniki spółek a ich zachowanie wskazują na możliwość przewartościowania głównego rynku

Widzimy obecnie przesadnie euforyczny sentyment na głównym rynku. Wysokie wyceny akcji i często brak faktycznego odzwierciedlenia tego w wynikach w tym sezonie – podaje w nocie analityk Savita Subramanian z Bank of America. Instytucja jako kolejna zwraca uwagę, że ciągle wzrosty rynków mimo niejednokrotnie gorszych wyników głównych spółek powoduje, że “nieracjonalność rynku” i podwyższa ryzyko wystąpienia szybkiego spuszczenia cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabe wyniki akcji pomimo lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych według analityków ściśle odzwierciedlają zachowanie rynku akcyjnego z okolic bańki dot-comów, co również powinno inwestorów trzymać w ryzach z ekspozycja na ryzyko. Ponad 180 spółek z indeksu S&P 500 podało do tej pory wyniki za czwarty kwartał i pobiły one oczekiwania konsensusu średnio o 10%. Mimo to jednak, wyniki wielu z nich stoją w opozycji do wcześniej planowanych targetów.

wykres Kurs SP500 D1 03.02.2021

Kurs SP500 D1 03.02.2021″Dyspersja wycen w 2000 roku była podobnie rozciągnięta, a nasza analiza wskazuje na ryzyko spadkowe w oparciu o dzisiejszą dyspersję: Jeśli mnożniki P/E powróciłyby do średniej, to przy pozostałych czynnikach równości, moglibyśmy zobaczyć blisko 10% spadek wartości akcji” – potwierdzają analitycy. “Ostatni raz podobnie przewrotne reakcje widzieliśmy na szczycie bańki technologicznej, przed którą rynek spadł o 13%”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty w czasie rzeczywistym | zlotowka | kryptowaluty ranking | bankomat blik | koszt dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here