Naga MarketsInwestorzy giełdowi powinni uczyć się od posiadaczy BTC, twierdzi Mark Cuban
Mark Cuban

Cierpliwość i wytrzymałość posiadaczy bitcoinów (BTC) w obliczu krótkoterminowych ruchów rynkowych jest czymś czego zdaniem Marka Cubana inwestorzy giełdowi mogliby nauczyć się od swoich kryptowalutowych kolegów. Amerykański miliarder i aktywny propagator technologii cyfrowych aktywów twierdzi, że cechuje ich wiara we wzrosty.

  • Mark Cuban twierdzi, że podobnie jak na rynku kryptowalut warto zastosować bardziej długoterminowe podejście na rynku akcji i trzymać spółki, w które się wierzy
  • Jak podaje, najwytrwalsi hodlerzy nie sprzedali swoich kryptowalut nawet podczas pęknięcia bańki z 2017 roku

Hodlowanie równie dobre na giełdzie co na kryptowalutach?

Ci dłutoterminowi inwestorzy (nazywanymi hodlerami) byli niewzruszeni nawet wtedy, gdy aktywa kryptowalutowe straciły ponad dwie trzecie swojej wartości po zakończeniu hossy z przełomu 2017 i 2018 roku. Uwagi Cubana na temat hodlerów BTC były odpowiedzią na prośbę o poradę dla traderów giełdowych, którzy ponieśli straty w minionym tygodniu. W swojej odpowiedzi miliarder, który niedawno pochwalił wysiłki traderów zgromadzonych wokół grupy WallStreetBets (WSB), wyjaśnia, że zwykli inwestorzy giełdowi powinni stosować podejście podobne do tego popularnego wśród inwestujących w kryptowaluty odnosząc się do strategii „kupuj i trzymaj”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor poleca również: Akcje będą w przyszłości na blockchainie, twierdzi Mark Cuban

Kiedy kupuję akcje, upewniam się, że wiem, dlaczego je kupuję. Następnie hodluję, dopóki nie dowiem się, że coś się zmieniło. Cena może wzrosnąć lub spaść, ale jeśli nadal wierzę w logikę, która skłoniła mnie do zakupu aktywów, nie sprzedaję. Jeśli coś się zmieniło, pojawiło się coś niespodziewanego, wtedy sprzedaję – tłumaczył Mark Cuban.

W międzyczasie, podczas tej samej sesji pytań zorganizowanej w portalu Reddit (AMA), Cuban omawiał również prawdopodobne implikacje ostatnich działań grupy WSB i ich wpływu na rozkład sił na Wall Street.

– Była tylko jedna rzecz, która zepsuła was wszystkich, Robinhood i inni brokerzy z zerową prowizją, z których wszyscy korzystali, nie mieli wystarczającego kapitału, aby sfinansować walkę. Zawiedli was w wielkim stylu – komentował miliarder.

Najnowsza pochwała Cubana dla ruchu WSB jest drugą w przeciągu tygodnia. Przed AMA miliarder napisał na swoim blogu o tym, jak “pokolenie store of value” zmienia zasady gry na rynku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro kurs | s&p 500 notowania | jsw gpw | zlotowka kurs | pkn orlen akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here