Naga MarketsInwestorzy detaliczni wpompują dodatkowe 170 mld USD na Wall Street, uważa Deutsche BankWedług strategów Deutsche Bank AG, amerykańska stymulacja finansowa może spowodować napływ 170 mld dolarów na rynek akcji. Biorąc pod uwagę, że potencjalnie planowana jest bezpośrednia stymulacja o wartości 465 mld dol., przekładać się to może właśnie na szacowaną kwotę – a to z kolei podkręcać może dalszy optymizm inwestorów na Wall Street.

  • Wall Street czeka tylko na napływ dalszej gotówki na rynek akcyjny
  • Zdaje się, że może to nastąpić szybkiej, niż można było się spodziewać
  • Według analityków Deutsche Banku, czeka nas napływ 170 mld dolarów
  • Czy stymulowanie gospodarki nakręci dalej inwestorów?

Deutsche Bank: stymulacja może wywołać kolejny napływ kapitału na Wall Street, i to 170 mld USD

Podczas dzisiejszej sesji analitycy niemieckiego giganta bankowości, Deutsche Bank podają, że według ich wyliczeń na amerykański rynek akcyjny jest w stanie wpłynąć nawet 170 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę, że potencjalnie planowana jest bezpośrednia stymulacja o wartości 465 mld USD może to przekładać się rzeczywiście na podobny zakres, jaki może otrzymać rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodatkowo również ankieta przeprowadzona przez bank wśród inwestorów detalicznych wykazała, że respondenci planują ulokować 37% swojej gotówki bezpośrednio w akcje, co staje się jasnym w jaki sposób analitycy oszacowali tę kwotę.

wykres Kurs Nasdaq D1 25.02.2021
Kurs Nasdaq D1 25.02.2021

Nastroje wśród inwestorów detalicznych pozostają pozytywne, niezależnie od wieku, dochodów i tego, kiedy inwestor rozpoczął inwestowanie, wynika z raportu niemieckiego banku. “Inwestorzy detaliczni mówią, że spodziewają się utrzymać lub dodać środki do swoich pakietów akcji, nawet gdy gospodarka ponownie się otworzy” – podają analitycy.

Według danych analityków wynika, iż połączenie bezpośrednich bodźców rządowych i ostatnie zainteresowanie inwestorów detalicznych skupowaniem akcji pomogło napędzić boom w na rynku, w szczególności ze strony inwestorów nie mających wcześniej styczności z rynkiem akcyjnym. Ich wpływ zaczął oddziaływać na rynki co dało się w ostatnim czasie znacznie odczuć (Reddit), a wolumen obrotu gwałtownie wzrósł. Tendencja ta może utrzymać się w kolejnych miesiącach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | kurs funta online | euro notowania | dax 30 prognoza | notowania jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here