Naga Markets

Inwestorzy detaliczni odpowiadali za ponad 80 proc. wszystkich transakcji NFT w 2021 rokuPonad 80% wszystkich transakcji niewymienialnymi tokenami (NFT) było wartych mniej niż 10 tysięcy dolarów w 2021 roku według Chainalysis, który sklasyfikował je jako “detaliczne” w swoich ostatnich badaniach.

Inwestorzy detaliczni zawierali najwięcej transakcji na rynku NFT

Raport firmy z 6 grudnia, zatytułowany “The 2021 NFT Market Explained”, szczegółowo opisuje trendy w transakcjach NFT w 2021 roku. Naukowcy z Chainalysis badali dane on-chain w okresie od stycznia do października 2021 roku.Podczas gdy transakcje detaliczne stanowiły ponad 80% wszystkich transakcji NFT w 2021 roku, transakcje wielkości kolekcjonerskiej wzrosły z 6% w marcu do 19% do 31 października, co wskazuje na wzrost liczby większych kolekcjonerów w miarę upływu czasu.

Z kolei transakcje instytucjonalne stanowiły mniej niż 1% wszystkich transakcji, ale stanowiły aż 26% rzeczywistego wolumenu obrotów w tym okresie.

Transakcja detaliczna to taka, której wartość nie przekracza 10 tysięcy dolarów, natomiast transakcja kolekcjonerska jest warta od 10 tysięcy dolarów do 100 tysięcy dolarów. Transakcja instytucjonalna to taka, która według badań jest warta więcej niż 100 tysięcy dolarów.

Poniższy wykres pokazuje dominację transakcji detalicznych w ciągu całego roku od stycznia do października, z wyraźnym wzrostem transakcji kolekcjonerskich począwszy od września.

Udział poszczególnych rodzajów transakcji na rynku NFT, źródło: Chainalysis
Udział poszczególnych rodzajów transakcji na rynku NFT, źródło: Chainalysis

Udział transakcji detalicznych w całkowitej ilości transakcji był przeważający, ale od marca kolekcjonerzy i instytucje stanowią lwią część wolumenu przelewów NFT w dolarach. Transakcje kolekcjonerskie stanowiły 63% wolumenu, a transakcje instytucjonalne 26%, co oznacza, że przelewy detaliczne stanowiły 11% wolumenu w badanym okresie.

Badacze skontrastowali rynek NFT z szerszym rynkiem kryptowalut, na którym transakcje detaliczne stanowią znacznie mniejszy odsetek wszystkich transakcji.

Dane pokazują, że rynek NFT jest znacznie bardziej napędzany przez handel detaliczny niż tradycyjny rynek kryptowalut, gdzie transakcje detaliczne stanowią znikomy udział w całym wolumenie transakcji – czytamy w raporcie.

Potencjał zarobkowy związany z NFT był jednym z kilku czynników, które napędzały adopcję kryptowalut do 2021 roku. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia sprzedaż NFT wyniosła 300 milionów dolarów, z czego prawie jedna czwarta pochodziła z zakupu gruntów metaverse w The Sandbox.

Biała lista najlepszym sposobem do osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów

Pomimo ogromnej ilości pieniędzy wydawanych na NFT, raport stwierdza, że “tylko 28,5% NFT zakupionych podczas mennictwa, a następnie sprzedanych na platformie przynosi zysk.”

Chainalysis zasugerował, aby uzyskać białą listę, która pomogłaby zwiększyć szanse na osiągnięcie zysku z nowo wybitych NFT. Użytkownicy, którzy trafili na białą listę na wydarzeniu OpenSea, obracali zyskiem 75,7% czasu w porównaniu do 20,8%, którzy zrobili to bez białej listy.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Dane sugerują, że prawie niemożliwe jest osiągnięcie ponadprzeciętnych zwrotów z zakupów menniczych bez bycia na białej liście – napisało Chainalysis.

Jednakże, NFT kupione na rynku wtórnym po wybiciu “prowadzi do zysku w 65,1% czasu”, dodano w raporcie, sugerując, że jeśli ktoś nie może dostać się na białą listę, lepiej jest poczekać, aż kolekcja NFT trafi na rynek wtórny, niż uczestniczyć w wydarzeniu menniczym.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica cena akcji | prognoza dolara | kuna chorwacka kurs | s&p 500 wykres | cena akcji kęty | famur akcje wykres | kursy funta |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here