Naga MarketsS&P

W raporcie S&P Global Ratings czytamy, że najbardziej spadki na rynku kryptowalut odczuwają inwestorzy detaliczni, to oni biorą na siebie największy ciężar ostatniej korekty, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni wydaje się, że są mniej zaniepokojeni.


“Na obecnym etapie uważamy, że inwestorzy detaliczni będą pierwszymi, którzy odczują skutki kryzysu. Oczekujemy, że banki będą w dużej mierze izolowane, ponieważ ich bezpośrednia lub pośrednia ekspozycja na kryptowaluty wydaje się być ograniczona “ – czytamy w uzasadnieniu.

Kryptowaluty spadły znacząco w wyniku panicznej wyprzedaży na początku tego miesiąca, rynek nieco już odzyskał wigor, jednak kapitalizacja nadal znajduje się w okolicy połowy tego co widzieliśmy w szczycie. Cena Bitcoina w najgorszym momencie spadła poniżej poziomu 6 000$, co wskazywało że może pociągnąć w dół także inne aktywa finansowe. Niemniej jednak, w raporcie analitycy twierdzą, że spadek nie zakłóci prawdopodobnie rynków finansowych.

“Na razie rynek kryptowalut to kropla w morzu większej całości, wciąż zbyt mały, aby zakłócić stabilność lub wpłynąć banki” – powiedział Mohamed Damak z S&P Global Ratings.

Zobacz też: Twórca Ethereum ostrzega: kryptowaluty mogą stracić swoją wartość w każdym momencie

Waluty cyfrowe nie są wspierane przez rządy, a władze są coraz bardziej są nimi zaniepokojone z powodu spekulacyjnych inwestycji i domniemanych nielegalnych działań, z drugiej strony technologia blockchain może doprowadzić do “pozytywnych” wibracji w finansach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNagranie z wykładu Zbigniewa Wieczorka podczas FxCuffs 2017
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, USDJPY 19.02.2018
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here