Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) traci. Lagarde (EBC) dodatkowo osłabi EUR w czwartek?Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego już w najbliższy czwartek. Inwestorzy oczekują teraz na to, by zobaczyć czy decydenci z EBC wprowadzą więcej bodźców. Stąd też wyhamowanie wzrostu kursu euro, który w relacji do dolara ustanowił w zeszłym tygodniu wieloletnie szczyty.

  • Notowania euro spadają na początku tygodnia
  • Inwestorzy czekają na posiedzenie EBC w czwartek
  • Wysoki kurs euro oddala oczekiwania EBC na wzrost procesów inflacyjnych

Lagarde (EBC) może próbować osłabić euro

Na czwartkowym posiedzeniu EBC inwestorzy nie spodziewają się żadnych większych zmian w polityce, ale będą uważnie słuchać wszystkiego, co zostanie powiedziane na temat euro po gwałtownym wzroście, który prawdopodobnie zdenerwował niektórych decydentów.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Może się okazać, że na konferencji prasowej po posiedzeniu, szefowa EBC Christine Lagarde zainterweniuje słownie, by osłabić wspólną walutę. Wysoki kurs euro oddala bowiem oczekiwania banku na wzrost procesów inflacyjnych.

Kit Juckes, strateg walutowy w Societe Generale, powiedział, że chociaż długie pozycje inwestorów w euro nie rosły, „są one ogromne, a różnice w stopach procentowych i dochodach nie zmieniają się już w korzystnym kierunku”.

Ponadto, Juckes powiedział, iż narracja mówiąca o tym, że „’Europa radzi sobie lepiej niż Stany Zjednoczone’ już się wyczerpała”, co pozostawia kurs euro do dolara w konsolidacji.

Kurs euro do dolara spada w poniedziałek

Dolar w piątek umocnił się do euro po danych z amerykańskiego rynku pracy. Jednakże, do zakończenie sesji greenback oddał większość zysków, a wsparcie przy 1,1740 zbiegające się z dolnym ograniczeniem kanału wytrzymało.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
EUR/USD – wykres dzienny

Na przestrzeni całego ubiegłego tygodnia, kurs euro do dolara stracił prawie 0,6 proc., a w poniedziałek spadki są kontynuowane. Chociaż na razie osunięcie na EUR/USD jest niewielkie (-0,13 proc), to po wybiciu pod wspomniane wyżej wsparcie można się spodziewać głębszej przeceny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here