Naga Marketsstatua wolności usaW kalendarzu makroekonomicznym na bieżący tydzień dwie najważniejsze publikacje dotyczą bezpośrednio gospodarki Stanów Zjednoczonych. Pierwsza z nich to środowa decyzja Rezerwy Federalnej (FED) w sprawie stóp procentowych, druga to natomiast piątkowa publikacja raportu z rynku pracy (oraz wskaźnika NFP). Kurs dolara znajduje się na celowniku inwestorów, a więcej o prognozach dla gospodarki USA w najnowszej odsłonie Rynkowych Bitew Admirałów, które prowadzą Kamil Jaros oraz Jan Kotowski, analitycy Admiral Markets. 


Kalendarz makroekonomiczny w ostatnim tygodniu lipca. Na co zwrócić uwagę?

W trakcie pięciu kolejnych sesji handlowych uwaga rynków skupi się nie tylko na dolarze amerykańskim, ale również na szeregu innych ważnych wydarzeń makroekonomicznych. Już we wtorek, 30 lipca, Bank Japonii podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych, a w środę pojawią się wskaźniki inflacyjne dla Australii i strefy euro. Rynek pozna również przedsmak piątkowej publikacji odnośnie amerykańskiego zatrudnienia dzięki raportowi ADP.

Czwartek, 1 sierpnia, to dzień wolny w Szwajcarii, decyzję w sprawie stóp procentowych razem z konferencją prasową zaprezentuje jednak Bank Anglii. W piątek poza samym NFP rynek czeka natomiast na wyniki PMI z gospodarek europejskich za lipiec oraz dane dotyczące australijskiej sprzedaży detalicznej.

Szczegółowe omówienie kalendarza w programie Admiral Markets:

S&P 500 rysuje nowe maksima przed decyzją FED

W oczekiwaniu na posiedzenie Rezerwy Federalnej umacnia się nie tylko kurs dolara, ale również indeks S&P 500. Benchmark amerykańskiej giełdy w piątek zyskiwał 0,74% i rysował nowe historyczne maksima, zamykając się na poziomie 3025,9 pkt. Lipiec upłynął pod znakiem wzrostów, które wynoszą niemal 11% i pomimo potencjalnych znaków spowolnienia amerykańskiej gospodarki – o których mówią Kotowski i Jaros, giełdy nadal pną się w górę.

S&P 500 w lipcu dynamicznie zyskuje, nie bojąc się przegrzania gospodarki
S&P 500 w lipcu dynamicznie zyskuje, nie bojąc się przegrzania gospodarki

Na umocnieniu dolara traci również złoto, które niespełna dwa tygodnie temu testowało ponad sześcioletnie maksima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here